Almanca Tercüme ve Almanca Çeviri

Türkiye Almanya ilişkileri, iki ülke arasındaki karşılıklı işbirlikleri, ortaklıklar, gerçekleştirilen seyahatler, yapılan ticaretler bağlamında yazılı ve sözlü olmak üzere pek çok içeriğin Almanca tercüme ve Almanca çevirisi talep edilmektedir.

Almanca tercüme ve Almanca çevirisine yazılı olarak en çok ihtiyaç duyulan içerikler, belgeler ve metinler arasında mahkeme evrakları, boşanma evrakları, bankacılık belgeleri, evlilik evrakları, diploma, transkript, ehliyet, kimlik, nüfus kayıt örneği, vekaletname, aile cüzdanı, ticaret sicil gazetesi, ikametgah belgesi, sözleşme, karne, kullanım kılavuzu, katalog, broşür, el kitapçığı, akademik ve bilimsel makaleler, hasta raporları, tahlil sonuçları, reçeteler, web siteleri, yazılımlar vb. pek çok içerik belge ve metin yer almaktadır.

Sözlü olarak ise noterlerde, ticaret odalarında, nikah dairelerinde, tapuda, mahkemelerde, iş yemekleri, toplantıları ve seyahatlerinde, basın toplantılarında, konferanslarda Almanca tercüme ve Almanca çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu içerikler ve söz konusu organizasyonlar için ihtiyaç duyulan Almanca tercüme ve Almanca çeviri hizmeti her iki dile de anadili düzeyinde hakim, tecrübe sahibi, bilgi donanımı yüksek Almanca tercüman kadrosunu bünyesinde bulunduran bir Almanca tercüme bürosu ile gerçekleştirilmelidir.

Almanca tercüme ve Almanca çeviri işlemini gerçekleştirecek Almanca tercüman kadrosu her iki dile de anadili düzeyinde hakim olmasının yanı sıra

  • Almancanın ve Türkçenin dilbilgisi, yazım ve imla kurallarını iyi derecede bilmeli
  • Belirli bir uzmanlık alanına sahip olmalı
  • Sahip olduğu uzmanlık alanının terminolojisine hakim olmalı
  • İletişim becerisini geliştirmiş olmalıdır.

Almanca tercüme bürosu olarak Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yılların vermiş olduğu tecrübe profesyonellikle hizmet veren proje ekibi, tercüman ve editör kadrosuyla üst düzey Almanca tercüme ve Almanca çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Almanca tercüme bürosu, Almanca tercüme ve Almanca çeviri, Almanca tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir, 0553 910 31 32 veya 212 221 45 21 numaralı hatlarımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir