Acil Çeviri ve Acil Tercüme

 

Acil Çeviri ve Acil Tercüme

Yurtdışıyla bağlantısı olan her bir bireyin ya da şirketin tercüme ile bir yerde, bir şekilde yolu mutlaka kesişmektedir. Gerek yurtdışında yaşayan ya da öğrenimi için yurtdışına gidecek olan bireyler gerekse yurtdışıyla bağlantısı olan ticari faaliyet gösteren firmalar tercüme hizmetinden faydalanmaktadır. Bu tip işlemlerde yapılan tercümeler Acil Tercüme kategorisinde yer almaktadır.  Çünkü acil tercüme acil işlere yanıt veren bir tercüme türüdür. Örneğin; yurtdışında staj yapacak ya da öğrenim görecek bir öğrenci, vize ya da okul başvurusunda bulunurken evraklarını tercüme ettirmek durumundadır. Vize işlemleri randevulu sistemde yürütülmektedir. Bu yüzden genelde randevudan bir veya iki gün öncesinde evraklar acil olarak tercüme ettirilir.

Yoğun bir iş temposuyla faaliyet gösteren şirketler için olmazsa olmaz olan tercüme çeşididir acil tercüme. Şirkette verilecek bir eğitim için iş yoğunluğundan ötelenmiş sunum tercümeleri, katılanacak bir ihale için doküman tercümeleri, fuar katılımında kullanılacak şirkete ait katalog ve broşürlerin tercümeleri, yurtdışından bir partner elde edebilmek için imzalanması gereken sözleşme tercümeleri,  yurtdışı pazarına girebilmek adına yurtdışından firmalarla iletişim kurabilmek için e-mail tercümeleri, yurtdışında faaliyet gösterebilmek ve müşteri potansiyeli yakalayabilmek için yaptırılan web site tercümeleri ve bunlara dahil olabilecek acil durumlarda yapılan acil tercümeler. Her tercüme hizmeti, tercüme yaptıran bireyin yahut şirketin işlemlerini zamana yayarak sonuçlandırırken, acil tercüme hizmeti zamandan tasarruf ederek talepleri karşılar. “Vakit nakittir” felsefesiyle müşterilerin işlerini daha kısa sürede profesyonel bir şekilde tercüme edilmesini sağlar.

Acil tercüme yapılabilmesi için tercüme edilecek metnin gönderildiği saat ve sayfa adedi (karakteri) göz önünde bulundurulmalıdır. Gönderildiği saat dikkate alınarak 10 sayfaya (boşluksuz 10.000 karakter) kadar acil tercüme hizmeti verilebilmektedir.

Okeanos Uluslar Arası Çeviri ve Yeminli Tercüme Profesyonel ekibimiz ile size ve işletmenize özel çözümler üretmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve talepleriniz için lütfen 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan Satış Departmanımızı arayınız…


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!