Acil Tercüme ve Acil Çeviri

Girilecek İhale İçin Dosyaların Tercümelerinin Yarına Yetişmesi Gerekiyorsa?

Teknolojinin bu denli hızlı ve gelişmekte olması sebebiyle iş dünyasında her şey çok hızlı gelişmek zorunda.

Uluslararası yapılan ihale sözleşmeleri sırasında ihale dosyaları her iki tarafın resmi dilinde düzenlenmelidir.

İhaleler bir kamu hizmetlerinin özel kişi veya kurumlar tarafından yürütülmesi sebebiyle kamu kurumu ile özel kişi arasında yapılmaktadır. İhaleler genellikle büyük şirketlerin katıldığı ihale usullerine göre yürütülmektedir.

Birkaç değişik ihale usulü mevcuttur. Açık ihale usulü, belirli kişiler arasında açık ihale usulü, kapalı teklif usulü, belirli kişi ve kurumlar arasında kapalı teklif usulü, pazarlık ve yarışma usulleridir. Bu ihale usullerinin belirlenmesi Kamu İhale Kanunu ve Devlet İhale Kanununa göre yapılmaktadır. İhaleler yerli olduğu gibi yabancı firmalar tarafından da alınabilir.

İhale dosyalarının kısa sürede düzenlenmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemler ile birlikte uluslararsı ihale başvurularında aynı zamanda acil bir şekilde tercüme ve çeviri yapılması gerekir.

İhale dosyalarının yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemleri yapılmalıdır. Acil ihale dosyalarının tercüme ve acil çeviri işlemlerinde Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm işlemlerinizi gerektiği şekilde ve gerektiği zamanda düzenleyip sizlere teslim ediyor. Acil tercüme ve acil çeviri işlemi sırasında tercüman, editör ve kontrolör tarafından oluşturulan uzman bir ekip tarafından yürütülmektedir.

Ertesi güne yetişmesi gereken acil ihale dosyalarında acil tercüme ve acil çeviri yapılması ve firmanızın ihaleye girmek için ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi yerine getiriyoruz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme ihale dosyaları, vize evrakları, akademik makaleler ve daha fazlası için müşteri talepleri doğrultusunda gerekli çalışmaları yürütmektedir.

İhale Sürecinin Temel Adımları

 Bu Standart İhale Belgeleri’ne dahil edilen İstekli Talimatı, ön yeterlilik içeren veya içermeyen tek aşamalı bir ihale süreci için tasarlanmıştır.   Aşağıdaki akış şeması, teklif daveti öncesinde Alıcı tarafından ön yeterlilik süreci olmadan yapılan açık ihale sürecinin temel adımlarını göstermektedir.

Genel İhale İlanı (GPN)*

EBRD (Banka) 60 gün kuralı**

İhale Belgelerinin (TD) Hazırlanması

TD’nin Banka İncelemesine Sunumu

TD’nin Bankaca İncelenmesi

Banka’nın TD'ye olur vermesi

Teklif Daveti (IFT) ***

Teklif Hazırlama Dönemi****

Teklif Açılış Oturumu (TOS)

TOS Tutanaklarının Banka’ya Sunulması

Teklif Değerlendirme Raporu’nun Hazırlanması

TER’nin Banka'ya Sunumu

TER’nin Bankaca İncelenmesi

Banka’nın TER’ye olur vermesi

İhalenin sonuçlandırılması ve karar

Teslimat

Sözleşme Yönetimi

İhale Dönemi

İhale Usulleri

  • İstekli talimatları
  • Teklif Bilgi Notu
  • Değerlendirme ve Yeterlilik Kriterleri
  • Teklif Formları
  • Uygun Ülkeler

Gereksinimler

  • Tedarik Gereksinimleri

Sözleşme Şartları ve Sözleşme Formları

  • Genel Sözleşme Şartları
  • Özel Sözleşme Şartları
  • Sözleşme Formları

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana yukarıda geçen ihale evraklarının tümü ve ihale sürecinin tüm aşamalarında gerekli acil tercüme ve acil çeviri hizmeti sunmaktadır. Yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme hizmetinde gerekli tüm işlemlerinizi firmanızın talepleri doğrultusunda sağlıyoruz.

Acil tercüme ve acil çeviri dosyalarınız ile ilgili daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!