Akademik Metinlerin Tercümesi

Akademik Metinlerin Tercümesi

Genellikle akademisyenler ve eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrenciler tarafından akademik çeviri bağlamında akademik metinlerin tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Diploma, not döküm belgesi (transkript), abstract (tez özeti), tez, ödev, akademik makale, başarı belgesi, öğrenci belgesi, sunum, rapor, araştırma, özgeçmiş, ÖSYM belgeleri, ders notları gibi belgeler akademik çevirisi en çok gerçekleştirilen belgeler arasında yer almaktadır.

Akademik metinlerin tercümesinde tercümanın akademik deneyime sahip olması, akademik terminoloji bağlamında gelişmiş olması, dilbilgisi, yazım ve imla kurallarını gözetmesi gerekmektedir. Aksi takdirde akademik çeviri kapsamında değerlendirilen akademik metinlerin tercümesi esnasında bir takım problemler yaşanabilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi akademik terminolojiye son derece hakim, dilbilgisi, yazım ve imla kurallarını gözeten, akıcı ve anlaşılır cümleler kurabilen tercüman kadrosuyla akademik metinlerin tercümesini gerçekleştirmektedir.

Akademik makale çevirisi akademisyenlerin yaptığı araştırmaları ve çalışmaları uluslararası bağlamda tanıtmaları bakımından oldukça önem taşımaktadır. Dolayısıyla akademisyenlerin bu bağlamda kaliteli ve güvenilir akademik çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosuyla çalışmaları hem kendilerini hem de akademik makalelerini başarıya giden yolda bir sıfır önde başlatacaktır.

Akademik çeviri kapsamında başarılı bir hizmet sağlayan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi akademisyenlerin akademik makalelerini yurtdışına açmak, yeterli derecede tanıtılmasını sağlamak adına profesyonel bir hizmet anlayışı içerisinde akademik makale çevirisi hizmeti sağlamaktadır.

Akademik çeviri hizmetinin yanı sıra dilbilgisi, yazım ve imla kurallarına son derece hakim, dili akıcı ve etkili bir şekilde kullanabilen editör ekibi aracılığıyla dergi, makale, tez, ödev gibi belgelerin redaksiyon (edit) işlemini sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin akademik çeviri, akademik makale çevirisi ve akademik metinlerin tercümesi kapsamında hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişim sağlayabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!