Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri Hizmetimiz

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme ve uzman ekibi tarafından yapılan tüm tercüme ve çeviri hizmetlerinde olduğu gibi akademik tercüme ve akademik çeviri hizmetinde de profesyonel çözümler sunmaktadır.

Akademik hayatı boyunca öğrenciler, akademisyenler, araştırma görevlileri ve tüm bilim insanları tez, ödev, makale, kitap, dergi, röportaj, anket gibi dosyaların akademik tercüme ve akademik çeviri ihtiyaçları oluşmaktadır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora sırasında tüm akademisyenlerin dosyalarının akademik tercüme ve akademik çeviri işlemlerine talepleri oluşmaktadır. Akademik tercüme ve akademik çeviri işlemleri konularına göre ve terminolojilerine göre kategorize edilmektedir.

Teknik Akademik Tercüme ve Teknik Akademik Çeviri Hizmetleri

Matematik, mühendislik, inşaat, makine, uzay bilimleri gibi alanlarda gerçekleşen akademik dosyaların teknik akademik tercüme ve teknik akademik çeviri işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik terminolojiye hakim dosyaların tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilirken terimlerin doğru ve yerinde kullanılması, terminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması büyük önem taşımaktadır.

Tıbbi Akademik Tercüme ve Tıbbi Akademik Çeviri Hizmetleri

Tıbbi akademik tercüme ve tıbbi akademik çeviri hizmeti projeleri tıp alanında eğitim almış akademisyenler tarafından tercüme ve çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Hukuki Akademik Tercüme ve Hukuki Akademik Çeviri Hizmetleri

Hukuki akademik tercüme ve hukuki akademik çeviri hizmeti öğrenciler, akademisyenler ve yurtdışında akademik yayın yapmak isteyen araştırmacıların ihtiyaçları doğmaktadır. Hukuki akademik tercüme ve hukuki akademik çeviri yapan hukuki tercümanın hukuk terminolojisine hakim, ülkelerin hukuk sistemleri konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Finansal Akademik Tercüme ve Finansal Akademik Çeviri Hizmetleri

Finansa alanında eğitim almış ve bu alanda çalışmalar yapan akademisyenlerin finansal akademik tercüme ve finansal akademik çeviri işlemine ihtiyaç duyarlar. Finansal akademik tercüme ve finansal akademik çeviri işlemi yapılırken rakamlar, grafikler, semboller ve tabloların doğru bir şekilde aktarılması büyük önem taşımaktadır.

Yeminli Akademik Tercüme ve Yeminli Akademik Çeviri Hizmetleri

Bazı durumlarda akademik dosyaların tercüme işlemleri yeminli akademik tercüme ve yeminli akademik çeviri şeklinde hazırlanması gerekmektedir. Yeminli akademik tercüme ve yeminli akademik çeviri yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılan akademik dosyanın ıslak kaşe ve imza yapılmasıdır. Yeminli tercüman iki dil arasında yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini lisans diploması veya dengi bir belge ile ispat ederek noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvanı alan kişilere verilen unvandır.

Noter Onaylı Akademik Tercüme ve Noter Onaylı Akademik Çeviri Hizmeti

Noter onaylı akademik tercüme ve noter onaylı akademik çeviri işlemi müşteri talebi sonrası düzenlenmekte olup, yeminli tercüman taradından çeviri yapılan akademik dosyanın önce yeminli akademik tercüme işlemi yapıldıktan sonra noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek hazırlanmasıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ve ilkelerine bağlı yaklaşımlarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikası ile birleştirerek profesyonel akademik tercüme ve akademik çeviri ekibi ile hizmet sunmaktadır.

Akademik tercüme ve akademik çeviri projelerinde tüm dillerde ve tüm projelerde olduğu gibi başarıya imza atmaya devam eden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, İstanbul Perpa Ticaret Merkezi’nde kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

Akademik tercüme ve akademik çeviri projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!