Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Akademik ve Bilimsel Makaleler için Çeviri Hizmetleri

Düzenleme Desteği ile Yüksek Kaliteli Çeviri Hizmetleri

Yazılarınızı Türkçe olarak yazıyorsanız, düşüncelerinizin çeviri sırasında kaybolacağından endişeleniyorsanız endişelenmeyin! Konu bilgisi ve hassas çeviri becerileri için özenle seçtiğimiz uzman çevirmenden oluşan bir ekibimiz var. Yayınlarınızı Türkçe’de olduğu gibi herhangi bir kelime ya da anlam kaybı olmadan dilediğiniz dile aktarıyoruz.

Çeviri servisimiz, kullanım kılavuzları, web sitesi içeriği, finansal raporlar ve kişisel beyanlar dahil olmak üzere her türlü belgeye hitap etmektedir. Ancak, uzmanlaştığımız konulardan bir tanesi de akademik çeviri hizmetleridir. Özet, tez / tez, araştırma ödevi veya konferans posteriniz için doğru uzman ekibimiz var ve tıp, yaşam bilimleri, fizik bilimleri, mühendislik, işletme ve finans veya beşeri bilimler gibi herhangi bir konuyu ele alabiliriz.

Akademik Çeviri Hizmeti Neden Gerekli?

Daha fazla bilgi edinme hevesi, daha fazla araştırmanın peşinde koşmak ya da çeşitli eğitim çalışmalarında kendilerini geliştirmek için öğrenci ve akademisyenler diğer dillerde yayınlar hazırlar ya da diğer dillerdeki kaynaklardan araştırma yaparlar. Yabancı bir eğitim enstitüsünde veya üniversitede bir öğrenci olarak okuduktan sonra ders materyallerinizi, dergi makalelerinizi, tezlerinizi veya tez özetlerinizi, projelerinizi, sunumunuzu vb. etkili bir şekilde yönetmek için akademik çeviri hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, tanınmış ve güvenilir bir çeviri ajansından değerli bir yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Neden bizi seçmelisiniz?

İstanbul’daki en iyi akademik çeviri kurumları arasında, uluslararası öğrencilere, çalışmalarını aksatmadan sorunsuz bir şekilde takip etmelerine yardımcı olmak amacıyla, en kaliteli ve doğru akademik çeviri hizmetlerini sunmaktayız. Akademik düşünceleriniz ve argümanlarınız, size doğru bir çeviri sunarak kolaylıkla başka dillere çevrilecektir. Size hedef kitle tarafından iyi anlaşılabilen yüksek kaliteli akademik tercüme ve akademik çeviri hizmeti sunacağız ve hizmetlerimizin sunum veya seminerler vb. için gerekli standartlara uygun olacağını garanti ederiz.

Akademik Çeviri Projeleriniz için Uzman Akademik Çevirmenler:

Kapsamlı ve profesyonel akademik çeviri hizmetlerimiz, doğru ve yerinde bir anlam ya da araştırma fikirlerinin doğru bir şekilde iletilmesini sağlamak için konuyu ve dili anlayan güçlü ve deneyimli akademik çevirmenler tarafından sağlanacaktır. Akademik çevirmenlerimiz, bilim, mühendislik, finans vb. gibi çok çeşitli akademik konular veya alanlarda yüksek derecede deneyimlidir, bu da gerekli malzemelerin orijinal anlamları yansıtan etkili bir şekilde tercüme edilmesine yardımcı olur. Herhangi bir meseleyi profesyonel olarak ele alacak uzman ekibimiz sayesinde size en doğru ve akademik tercüme hizmetini sunacağız.

En kaliteli ve profesyonel akademik çeviri hizmetlerini, gerekli standartları karşılayacak etkili bir şekilde almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Akademik Çeviri Hizmetleri

Firmamız tarafından sunulan uzman akademik çeviri hizmetleri, günümüzde en çok talep gören çevrimiçi hizmetlerden biridir. Yıllar boyunca, birinci sınıf kalite ve yüksek doğrulukla tamamen uygun fiyatlarla çeviri üretme konusunda başarılı yol kat ettik.

Ayrıca, müşterilerimizin istediği gibi her türlü dosyayı çevirebilen deneyimli çevirmen ekibimiz mevcut. Yüksekokul ve üniversitelerden yüksek lisans ve doktora dereceleri ile yeterliklerinden biri olarak mezun olan deneyimli kadro ile hizmet vermekteyiz. Sektördeki eşsiz uzmanlık ve becerilere sahip yetenekli çeviri dilbilimcilerimizle, her zaman başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Dinamik işgücümüz için işe alım sürecimiz, sadece bizim tarafımızdan en iyiye sahip olduğumuzdan emin olmak için profesyonel şekilde gerçekleştirilir.

Bir üniversitede araştırma görevlisi veya akademisyen olabilirsiniz. Ya da bir konuda araştırma yaparken yurtdışı kaynaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da yazdığınız makale veya araştırma yazılarınızın yurtdışında yayınlanmasını istiyor olabilirsiniz. Tez ya da araştırma ödevlerinizin farklı dillere çevrilmesini de talep ediyor olabilirsiniz.

Tüm bu ihtiyaçlarınızda firmamızla iletişime geçtiğinizde dosyanızın terminolojisine göre tercüme ekibimizi oluşturuyoruz. Sonrasında dosyanızın çevirisini yaptırmak istediğiniz dilde çevirisini yapıyoruz. Dilerseniz yayınlanacak ülkede halihazırda bulunan çözüm ortaklarımız sayesinde yerelleştirme hizmeti sunuyoruz.

Akademik Çeviri Türleri

Profesyonel çevirmenlerimiz, tıptan tarihe ve sanata kadar tüm akademik alanlarda çeviri zenginliğine sahiptir. Akademik araştırma belgelerinizi, edebi metinleri, bilimsel araştırmalarınızı, tez ve ödevlerinizi veya özetlerinizi arzu ettiğiniz dilinize dönüştüreceklerdir. 

Tıbbi Akademik Çeviri

Tıbbi çeviri, sağlık bakımı, tıbbi cihaz veya farmasötik alanlar, pazarlama veya klinik düzenleyici eğitim materyalleri ve teknik dokümantasyon gibi çeşitli belge türlerini çevirmektedir. Dünyadaki çoğu ülke, satılan tıbbi cihazlar veya ecza ürünleri ile ilgili literatür ve etiketlemenin ulusal dile / dillere tercüme edilmesini gerektirir. Ek olarak, klinik çalışmaların yürütülmesi için gerekli olan belgeler, yerel klinisyenler ve hastalar ile düzenleyici temsilcilerin bunları okuyabilmeleri için genellikle çeviri yapılmasını gerektirir. Düzenleyici onay başvuruları genellikle de tercüme edilmelidir.

Dilsel becerilerin yanı sıra, tıbbi içeriği tercüme etmek için özel eğitim ve konu bilgisi gerektirir. Bunun nedeni, tıbbi metinlerin oldukça teknik, hassas ve düzenlenmiş doğasıdır.

Tıp bilimi başlı başına spesifik bir terminolojiye hakim olup ciddi deneyim ve dil hakimiyeti gerektirmektedir. Tıbbi akademik projelerde ise projenin hem tıp terminolojisine hakim olması hem de içeriğin türüne göre tez, makale, araştırma, ödev formatına uygun şekilde çevrilmelidir. 

Finansal Akademik Tercüme

Okeanos Akademik Tercüme Bürosu, önde gelen danışmanlık şirketleri, finansal kurumlar ve şirketler için özel finansal çeviri çözümleri sunar. Finansal Tablolar ve finansal raporlar gibi kritik belgeler, doğruluğu sağlamak için azami dikkat ve uzmanlık gerektirir.

Özel finansal sözlükler ile, Okeanos Tercüme sadece finansal çeviri hizmetleri için en iyi şirketlerin tercihi olmakla kalmayıp, önemli finansal şartların çevirisi için bir endüstri referans noktasıdır. Yüz binlerce kişi, çeviri kurumu, dilbilimci ve dil bilginleri, her ay finansal terminolojinin çevirisinde Okeanos Tercüme Bürosuna başvurmaktadır.

Bu belgelerin önemini anlamak, Okeanos sadece sektöre özel çevirmenler kullanır. Personelin önde gelen finansal çeviri uzmanlarından bazıları ile, Okeanos aslında konuyu anlıyor ve bu yüzden en güvenilir hizmeti sağlayabiliyor.

Personel finans uzmanları ile Okeanos, bankacılık, yatırım ve sigorta endüstrileri için en güvenilir hizmeti sunabilmektedir.

Finansal dil ve kavramlar ülkeden ülkeye değişebilir. Finansal çeviriler özel finansal çevirmenler gerektirir. Finansa alanında uzman çevirmenlerimiz, bazı ülkelerin biçimlendirme, numaralandırma ve terimlerle ilgili belirli mali kurallara sahip olduğu bilincindedir. Uzmanlarımız bu varyansları tanımak için eğitilmiştir ve doğru isimlendirmeyi uygulamada size yardımcı olabilir.

Hızlı geri dönüş gerektiren büyük projeleri desteklemek için hızlı bir şekilde finansal çeviri ekipleri kurabiliriz. Mali eğitime sahip proje yöneticilerimiz hem proje planlama hem de kalite kontrolünde yeteneklidir.

Çeşitli elektronik dosya formatları ile çalışabiliriz. Okeanos, tüm dosya türlerini kabul edebilir ve gerektiğinde yayınlanmaya hazır dosyalar gönderebilir.

Yeminli Çeviri

Akademik kariyerinize giden yolda üniversite başvuru evraklarınızı, okul kabul ve referans mektuplarınızı, akademik kariyeriniz boyunca tüm makale, tez, ödev gibi dökümanlarınızı da talepleriniz doğrultusunda yeminli tercüman onaylı olarak ıslak imzalı ve kaşeli olarak hazırlayabiliriz. 

Reklam ve Pazarlama Çevirisi

Okul tanıtım metinleri, broşürler, eğitim fuarları evraklarınızı, dergi, broşür, bülten, afişlerinizin de profesyonel akademik çevirilerini yapıyoruz. Akademik etkinlikleriniz ve özel programlarınız için sahip olduğunuz tüm dökümanları dilediğiniz formatta talebiniz doğrultusunda düzenleyebiliriz.

Profesyonel Tercümanlık

Yabancı dil konuşanlar ile görüşürken desteklenir ve güvence verilir. Profesyonel tercümanlarımız, iş toplantıları, uluslararası etkinlikler ve akademik konferanslar sırasında yabancı dil iletişiminden acı çekerken, tonunuza ve formalite seviyenize uyum sağlar.

Akademik Çeviri Sürecimiz

Her projeye, dilinizi ve konunuzu anlayan ideal çevirmen ile eşleştirerek başlarız. Bu seçimi, basit, ama güçlü, müşteri platformumuz aracılığıyla başlangıçta onaylayabilirsiniz. Buradan, bu ara yüz, tüm profesyoneller ve dokümanlar üzerinde çalışan uzmanlar arasındaki etkileşimi kolaylaştırır. Bilgi paylaşımına gerçek zamanlı olarak izin verir, ekip üyelerimizin çeviri ve düzenleme süreçleri boyunca tutarlı ve yoğun katılımını sağlar.

Her çeviri, doğruluk ve tutarlılığı kontrol etmek için ikinci bir çift göz tarafından denetlenir, metninizin hedef dilde rezonans yaparken niyetlerinizi ve tonunuzu yansıtan net bir seste okunduğundan emin olun. 

Okeanos Tercüme, Akademik Tercüme dosyalarınızda etik değerlerine bağlı kalarak, dürüstlük ilkesi ışığında tercüme projelerinizi yürütmektedir. Tüm proje aşamalarımız sahip olduğumuz kalite belgesi ve sertifikalarımız doğrultusunda aşama aşama projelendirilerek profesyonel ekibmiz tarafından hizmet verilmektedir.

Akademik Tercüme dosyalarınızı info@okeanostercume.com.tr adresimizden paylaşabilirseniz inceleyip fiyat teklifi iletebiliriz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!