Alman Dili Tercume

 

Alman Dili Tercume

Türkiye Almanya arasında gerçekleştirilen tüm işlemlerde alman dili tercume işlemi çeşitli dosya ve dokümanlarda gerçekleştirilmektedir. Özellikle Almanya’ya gerçekleştirilen göçlerde vatandaşlık, ikamet, vize, seyahat, evlilik, eğitim gibi bireysel konularda ya da ticaret, yatırım, ortaklık, şirket kuruluşu ve şirket faaliyetlerinde alman dili tercume yapılmakta ve bu işlem yapılırken üzerinde durulması gereken hususlar bulunmaktadır.

Alman dili Latin alfabesi ile yazılması ve Türkiye’de bazı okullarda okutulması ve yabancı dil olarak öncelikli diller arasında tercih edilmesi sebebiyle alman dili tercume alanında başarılı tercüman kadrosu oluşturmak mümkün.

Almanların teknik anlamdaki ve üretimdeki başarısı bilinen bir gerçek olup özellikle Almanca’dan Türkçe’ye çok sayıda kullanım kılavuzu, kitapçık, CE belgesi ve daha birçok teknik doküman tercüme edilmektedir. Alman dili tercume teknik alanda ise öncelikle dosyanın terminolojisi belirlenmeli ve teknik terim sözlüğü çalışması yapılmalıdır. Alman dili tercume dosyası hedef ve kaynak dil açısından incelenmesinin ardından teknik terminolojinin tespiti yapılır. Bu alanda uzman kadro oluşturulur ve kadro ataması yapılmasının ardından yapılması gereken ilk işlem dosyanın detaylı okunması ve incelenmesi bunun ardından ise teknik terminoloji sözlüğü çıkarılmasıdır. Terminoloji sözlüğü çalışması alman dili tercume işlemi yapılırken karşılaşılan terimlerin önceden en doğru ve gerçek anlamlarını sorunsuz ve yanlışsız bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. Tercüme ya da çeviri esnasında yeterli yapılmayan ya da yanlış tespit edilen terimler bütün çeviri boyunca aynı şekilde ilerleyeceği için yanlış sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu durumun önüne geçebilmek adına tüm projelerinde olduğu gibi alman dili tercume projesini de EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında gerçekleştirmekte ve kaliteyi bu şekilde standart hale getirmektedir. Edindiği başarı ve istikrar ile yıllardır yurtiçi ve yurt dışında sayısız başarılı projeye imza atan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu sayede sektörün en başarılı firmaları arasında yer almaktadır.

Alman dili tercume hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!