Almanca Tercüme ve Almanca Çeviri

Almanca Tercüme ve Almanca Çeviri Hizmeti

Almanca tercüme ve Almanca çeviri hizmeti kapsamında uluslar arası kalite standartları kapsamında Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme İstanbul Şişli ilçesinde Perpa Ticaret Merkezi’nde hizmet vermektedir.

Almanya, Türkiye’nin en çok ilişki kurduğu ülkeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Seyahat, dış ticaret, eğitim, ikamet, vatandaşlık ve daha fazlası.

Buna bağlı olarak Türkiye’de en çok tercih edilen tercüme dilleri arasında ilk sırada yerini alıyor.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Almanca tercüme ve Almanca çeviri kapsamında da uluslar arası kalite standartları çerçevesinde hizmet vermekte ve bu anlamda geniş tercüme ekibi ile birlikte yol almaktadır.

Tercüme sektörünün en büyük sorunlarından biri olan kaliteli tercüme hizmetini izlediği uluslar arası kalite prosedürleri ve anadil düzeyinde hizmet veren tercümanları sayesinde yıllardır başarı ile yerine getirmiş Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, bir tercüme şirketinden talep edeceğinizden çok daha fazlasını bulabileceğiniz tek adrestir.

En kritik Almanca tercüme ve Almanca çeviri projelerinde deneyimli olması sebebiyle kriz yönetimi konusunda başarılı proje sorumlusu ve kurumsal müşteri temsilcileri sayesinde istenilen neticeyi elde etmektedir.

Müşteri memnuniyetinin başarı skalası olarak değerlendirildiği Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, yurt içinde ve yurt dışında yaşadığı başarılı Almanca tercüme ve Almanca çeviri hizmetini Almanya’da da yakalaşmıştır.

Almanca yeminli tercüme ve Almanca yeminli çeviri hizmetinde nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvafakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evrakların işlemi gerçekleştirilmektedir. Almanya vizesi, vatandaşlık işlemleri, sigorta ve emeklilik işlemleri, mahkeme işlemleri, dış ticaret, şirket kuruluşu ve daha fazlasında Almanca yeminli tercüme ve Almanca yeminli çeviri işlemine gerek duyulur. Bireysel ve kurumsal bağlamda gerçekleştirilen tüm Almanca yeminli tercüme ve Almanca yeminli çeviri hizmeti uygun fiyat, kalite ve hız faktörleri bir arada bulundurularak gerçekleştirilir.

Almanya teknik faaliyet alanlarının ülkesi olarak bilinir ve teknik üretim alanında dünya sıralamasında ilk sıralarda yerini alan ülkeler arasındadır. Almanya Türkiye arasında yapılan teknik ürünlerin ticareti sırasında Almanca teknik tercüme ve Almanca teknik çeviri en çok talep edilen dillerden biridir. Almanca teknik tercüme ve Almanca teknik çeviri kapsamında katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporları gibi evrakların tercümesi yapılmaktadır. Almanca teknik tercüme ve Almanca teknik çeviri yapılırken terminolojinin doğru kullanılması ve cümlelerin kısa, net, anlaşılır olması ve kaynak metinle hedef metnin örtüşmesi büyük önem taşır. Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bünyesinde Almanya’da teknik alanda eğitim almış ve saha deneyimi olan donanımlı tercüme ekibi çalışır ve çoklu kontrol sistemi ile tüm projeler yürütülür.

Almanya Türk nüfusunun en çok olduğu ülke olarak göz önünde bulundurulursa, evlilik ve boşanma, sigorta, emeklilik, vatandaşlık ve çalışma izinleri gibi birçok işlemin hukuki sürecinde Almanca hukuki tercüme ve Almanca hukuki çeviri işlemine gereksinim duyulur. İki ülke arasında gerçekleştirilen tüm ilişkilerde işlemler hukuki temellere dayandırılır. Bu sebeple Almanca hukuki tercüme ve Almanca hukuki çeviri vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvafakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evrakların işlemleri gerçekleştirilir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı yaklaşımını kaliteli tercüme ve uygun fiyatlı tercüme anlayışı ile bağdaştırarak hizmet sunmaktadır.

Uluslar arası geçerliliği olan EN 15038 Tercüme Kalite Standartları ve Elia Breau Vertias sertifikaları kapsamında kalite sabitlenmektedir. EN 15038 Tercüme Kalite Standartları kapsamında Almanca tercüme ve Almanca çeviri projeleri, proje teklifinden teslimatına kadar olan tüm aşamalarda gözetilmektedir.

Almanca yeminli tercüme ve Almanca yeminli çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!