Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması
Ankara Anlaşması nedir?
1963 yılında dönemin ortak pazarının başlıca temsilcilerinden Almanya, Fransa, Benelüks ülkeleri ile Türkiye arasında Ankara’da imzalanan ve taraf ülkeler için imzalandığı tarihte yürürlükte bulunan kanun, yönetmelik ve uygulamaların ilerleyen yıllar için anlaşmayı imzalayan ülkelerin vatandaşları için geçerli olmasını öngören anlaşmadır.
ECAA ya da Ankara anlaşması vizesi bu anlaşma çerçevesinde şekillenmiştir. Söz konusu vize AB ile işbirliği anlaşması olan ülkelerin vatandaşlarına İngiltere’de kendi işlerini kurma ve yaşama hakkı verir.
Ankara Anlaşması vizesine kimler başvurabilir?
İngiltere ’de iş kurmak ya da kendi işini yapmak isteyen 18 yaşını aşmış, yeterli sermayeye sahip tüm T.C. vatandaşları bu vizeye başvurabilir.
Ankara anlaşması vizesine başvuran kişiler İngiltere’de iş yeri açma ve işçi çalıştırma zorunluluğuna sahip değildir. Ancak, kişiler vize başvurusunda belirttikleri işi yapmak zorundadır.
Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığı alınabilir mi?
Ankara anlaşması aracılığıyla İngiltere’ye gitme şansı elde eden kişiler ilk olarak bir yıl devamında ise 3 olmak üzere toplam 4 yıl çalışmalarının ardından, süresiz olarak oturmak için başvuru hakkını elde etmiş olurlar. Bu hakkın elde edilmesi halinde kendi mesleğini yapma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Böylelikle kişi başka bir işte de çalışma hakkı elde eder.
Ankara Anlaşması vizesi ne sahip kişiler, İngiltere’ye yerleşmelerinin ardından 5 yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yaparak İngiliz pasaportu alabilirler.
Ankara Anlaşması için gerekli olan evraklar nelerdir?
T.C. vatandaşları Ankara Anlaşması vizesi ne başvuru yapmaları halinde aşağıdaki belgelerin asıllarını ve noter onaylı İngilizce çeviri lerini tedarik etmek zorundadır. Bu belgeler: 
-Kişinin İngiltere’de yapmak istediği işi ve pozisyonunu belirten iş planı (niyet mektubu),
-Başvuruda bulunacak kişinin kendisinin ve bakmakta yükümlü olduğu kişileri geçindirebileceğini belirten kazanç planlarını gösteren belge,
-Kişinin yapmak istediği iş ile ilgili olarak yetkinliğini gösteren meslek ve eğitim belgelerinin orijinalleri ve birer kopyaları,
-Başvuruda bulunacak kişinin iş satın almayı düşünmesi halinde, satın alınacak işe dair 2 yıllık hesap dökümleri,
-Kişinin mevcut bir işe katılması durumunda, ilgili işin son 2 yıllık hesap dökümü ile kişinin işe katılması gerekçesini belirten yazılı bir beyan, 
-Başvuruda bulunacak kişi yapacağı iş ile ilgili olarak yeterli sermayesinin olduğunu belirtecek 3 aylık banka hesap dökümlerinin orijinalleri ve kopyaları,
Ankara Anlaşması Vizesi için sağlanması gereken belgelerdir.
Ankara Anlaşması vizesine yapılan başvuru ne kadar sürede sonuçlanır?
Kısmen değişiklik göstermesine rağmen 30 gün içinde sonuçlanmaktadır.Zaman zaman değişiklik göstermekle birlikte bazen 2-3 hafta içerinde bile sonuçlanabilir.
Ankara Anlaşması başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde itiraz hakkı var mıdır?
Ankara Anlaşması vize başvuruları olumsuz sonuçlanan T.C. vatandaşları itirazda bulunabilirler.Ancak vize başvurusunda bulunan kişinin vize başvuru geçmişinde herhangi bir sorun olması ya da mevcut olarak başka bir vizesi olup da süresinin bitmiş olması durumunda vize başvuru reddi hakkı uygulamaya konulur.
Ankara Anlaşması aracılığıyla İngiltere’de başka bir iş yerinde çalışmak mümkün müdür?
Başvuruları olumlu sonuçlanarak İngiltere ’ye girme hakkı kazanan T:C vatandaşlarının kendi işleri haricinde başka bir iş yerinde çalışma hakları yoktur. Kişi bu hakkı ülke sınırları içerisinde 4 yıl kendi işini yaparak elde edebilir.
Ankara Anlaşması vizesini elde eden kişinin ailesini de bu vize aracılığıyla İngiltere’ye götürmesi mümkün müdür?
Ankara Anlaşması vizesini elde etmiş olan kişinin ailesini İngiltere’ye götürmesinin tek şartı Ankara Anlaşması vizesine sahip olan kişinin ailesinin de Ankara Anlaşması vizesine başvurarak, vizeyi almasıdır. 
Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bütün dillerde uygun fiyata, hızlı ve güvenilir olarak Ankara Anlaşması için gerekli olan evraklarınızın yeminli tercümelerini yaparak sizlere hizmet vermektedir. İsterseniz elden, isterseniz mail veya whatsapp hattımızdan ulaştıracağınız evraklarınızın tercümelerini yapabilir ve gerekli ise noter tasdiklerini adınıza yaparak kısa sürede evraklarınızı size geri ulaştırabiliriz.
Ankara Anlaşması tercüme, Yeminli tercüme, yeminli çeviri ve noter onaylı yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresimize mail gönderebilir, 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz…

ankara anlaşması, yeminli tercüme, yeminli çeviri, noter onaylı yeminli tercüme, ankara anlaşması tercüme, ankara anlaşması nedir, ankara anlaşması vizesine kimler başvurabilir, noter onaylı İngilizce çeviri, İngiltere, ankara anlaşması vize başvuruları, ankara anlaşması vizesi, ingiltere vatandaşlığına başvuru


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!