Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri

ARAPÇA TERCÜME VE ARAPÇA ÇEVİRİ

Arapça, Hami Sami Dilleri Ailesinin Sami koluna bağlı bir dildir. 60 ülkede konuşulan Arapça dünyanın en çok konuşulan 5. Dilidir ve Birleşmiş Milletler’in kabul ettiği 6 resmi dilden biridir. Standart Arapça olarak da kabul edilen bu dil Fasih (Düzgün) Arapça olarak kabul edilir ve genelde knuşma dilinde bu Arapça şekli çok kullanılmaz.

Arapça, 28 harften oluşan bir alfabeye sahip olup sağdan sola bitişik olarak yazılır. Bu 28 harfin hepsi sessizdir. Yazı dilinde sesli harf yerine dini kitaplarda ve şiirlerde kullanılan hareke denilen işaretler kullanılır. Ara alfabesi dünyada Latinceden sonra en çok kullanılan yazı sistemidir. Ayrıca Arap alfabesi sadece Arapça dilinde değil Afganistan, Pakistan ve İran’da da kullanılır.

Türkiye Cumhuriyeti 1928 yılında Arap alfabesinden Latin alfabesine geçiş yapmıştır. Arapça çok farklı ve çeşitli lehçelere sahiptir. Öyle ki bazı bölgelerde Arapça konuşulmasına rağmen iki kişi birbirini anlamakta zorlanabilir. Arapça ile Türkçe büyük ölçüde etkileşim göstermiştir. Bunun dışında Arapça, Yunanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca gibi dünya dillerini de etkilemiştir.

Arapça’da Biçimlendirme ve Sayfa Düzeni

Latin alfabesinde olduğundan farklı olarak sağdan sola yazılması sebebiyle tüm sayfa düzeni ve mizanpaj ayna yansıması şeklinde ters bir görüntü algısı yaratmaktadır.

Tüm profesyonel Arapça çevirmenlerimiz kalite ve beceri için titizlikle test edilir ve her projeden sonra sürekli olarak değerlendirilir. Mevcut en iyi kaliteyi ve tutarlılığı elde etmenizi sağlamak için, coğrafi konum veya içerik türüne göre, ana dili konuşan havuzumuzdan özel çevirmen ekipleri de oluşturabiliriz.

Arapça Hukuki Tercüme ve Arapça Hukuki Çeviri

Arapça hukuki tercüme ve Arapça hukuki çeviri sözleşme, anlaşma, vekaletname, tüzük, genelge, yasa maddeleri gibi evraklarda iki ülke arasında yaşanan tüm ilişkilerin başlangıç sürecinde özellikle ihtiyaç duyulur. İki ayrı ülkeden iki firmanın ortaklığı gibi durumlarda ortaklık sözleşmeleri her iki dilde düzenlenir. Arapça hukuki tercüme ve Arapça hukuki çeviri yapılırken iki ülkenin de hukuk sistemini ve terminolojisini bilen tercüman ve editör tarafından yapılmalıdır. Arap ülkelerinin bazılarında şeriat sisteminin geçerli olması, hukuki terminolojisine hakim tercüman tarafından tercüme edilmesini gerektirir.

Arapça Finansal Tercüme ve Arapça Finansal Çeviri

Kar zarar tabloları, bilançolar, mali tablolar gibi evrakların Arapça finansal tercüme ve Arapça finansal çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Arapça sağdan sola yazıldığı ve düzenlendiği için tüm tablo ve grafiklerin bu durum göz önünde bulundurularak düzenlenmesi gerekmektedir.

Arapça Yeminli Tercüme ve Arapça Yeminli Çeviri

Vize, ikamet vatandaşlık, alım satım, şirket kuruluşu gibi işlemler sırasında Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilir. Nüfus kayıt örneği, paaport, sabıka kaydı, diploma, doğum belgesi, ölüm belgesi, transkript, sertifika, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, şirket yazışmaları, konsolosluk belgeleri, banka hesap özetleri, katalog çevirisi, sözleşme gibi evrakların Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çevirisi Arapça yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilmektedir.

Müşteri talebi doğrultusunda evraklar Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri olarak da hazırlanır.

Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri yapılacak evraklarınız öncelikle firmamız kadorsunda deneyimli tercümanlarımız tarafından çevirisi tamamlanıp, editör kontrolüne iletilmektedir. Sonrasında evraklarınız ilk olarak yeminli tercüman kaşeli olarak hazırlanır ve sonrasında noter onayından geçecek şekilde iki nüsha halinde düzenlenir. Tüm evraklarınız yeminli tercüman ve noter onay işlemi tamamlandıktan sonra tarafınıza iletilmektedir. Özellikle kimlik veya pasaport gibi Arapça Noter Onayı yapılacak evrakların orjinali firmamıza ibraz edilmelidir.

Arapça Teknik Tercüme ve Arapça Teknik Çeviri

Arapça teknik tercüme ve Arapça teknik çeviri hizmetleri gerektiren, her biri uzmanlık ve format bakımından farklı ihtiyaçları olan çok geniş bir müşteri yelpazesine sahibiz.

Yaklaşımımız, her müşteriyi kendine özgü ve her projeyi ayrı olarak ele almaktır. Doğru ve anlaşılabilir sonuçlar elde etmek için gerekli teknik bilgi ve deneyimi projelerinizde görev alan ekibimizle paylaşıyoruz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğ günden bu yana etik değerlerine bağlı kalarak uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışını birlikte yürütmüştür.

Arapça tercüme ve Arapça çeviri projeleriniz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!