Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Tercüme, Arapça Çeviri ve Arapça Yeminli Tercüme Hizmeti

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça tercüme ve çeviri hizmeti, tüm Arap ülkeleri ile meydana gelen ilişkiler sırasında gerçekleştirilmektedir.

Arapça, Hami Sami dillerinin Sami kollarına mensup bir dil olup 60 ülkede konuşulan ve dünya genelinde en çok konuşulan 5. Dil konumunda olan bir dildir. Sanıldığının aksine kendisi ile bağlantısız ya da benzer olmadığı düşünülen birçok dili etkilemiştir. Özellikle Avrupa dilleri arasında da çok sayıda dili etkilemiş ve çok sayıda kelimeyi bünyesine katmış ve dillere de kelime vermiş bir dildir. Arapça, kullanıldığı ülkelere göre de farklılık göstermekte ve çok sayıda şivesi bulunmaktadır. Şiveler arasında bazen birbirini anlamayı zorlaştıracak kadar farklılık göstermektedir. Arapça, genellikle dini kitaplarda ve edebi eserlerde harekeli olarak kullanılmaktadır. Hareke, Arapça’da sesli harflerin kullanılması için ortaya çıkmış olan çizgi ve figürlerdir. Arapça, 28 harften oluşan bir dildir ve standart Arapça Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kullanılan formatta dikkate alınır. Dünyanın her yanında yoğun ilişki ve iletişim sırasında ve ticaret hayatında aktif olan ülkelerdir dolayısıyla da etkileşimi çok fazladır.

Arapça Türkçe- türkçe Arapça Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi Arap ülkelerinin tüm dünya ve Türkiye arasında yaşanan ilişkilerinde meydana gelen teknik ürünlerin ve elektronik cihazların her evresinde yer almaktadır. Kullanım kılavuzu, CE belgesi, teknik şartname, katalog, ISO ve TSE belgesi, teknik faaliyet raporları, ar ge raporları ve daha birçok evrak Arapça Türkçe- Türkçe Arapça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemine dahil edilmektedir. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri sırasında terminolojik bütünlük, terimlerin doğruluğu, cümle yapısına dikkat edilmeli ve en önemlisi Arapça’nın sağdan sola yazılıyor olmasının özellikle görselleri yüksek dökümanlarda çok sayıda yer almaktadır. Bu nedenle yapılan tüm işlemler, düzenleme ve mizanpaj işlemleri de bu doğrultuda işleme alınmalıdır.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işleminde terminoloji ve hukuk sistemlerinin yapısı çok önemlidir. Özellikle Arap ülkelerinin farklı hukuki sistemlere sahip olması nedeniyle her iki dil arasında yapılan Arapça Türkçe- Türkçe Arapça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi sırasında bu yapı farklılığına dikkaet edilerek terminolojik çalışma uygulanmalıdır. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi, deneyimli, uzman ve bu konuda eğitim almış kişiler tarafından yapılmaktadır.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri

Ülkemizde yoğun nüfusa sahip Arap vatandaşların sağlık sorunlarına çözüm araması ve estetik amacıyla da yoğun talepte bulunmaları nedeniyle Arapça Türkçe- Türkçe Arapça tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi saç ekimi, plastik cerrahi, diş hekimliği, genel cerrahi, gibi alanlarda ameliyat raporları, labratuar sonuçları, MR ve tomografi sonuçları, hasta evrakları, hastane evrakları, hastane ve doktor web siteleri ve daha birçok alanda Arapça Türkçe- Türkçe Arapça tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Medikal Tercüme ve Medikal Çeviri

Medikal cihazlarda üretim, satış, pazarlama ve ticaret sırasında Arapça Türkçe- Türkçe Arapça medikal tercüme ve medikal çeviri işlemleri kullanım kılavuzu, el kitapçıkları teknik ve medikal dosyaların çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça medikal tercüme ve medikal çeviri işlemi sırasında medikal terminoloji ve medikal cümle yapısına dikkat edilmeli ve bu alanda deneyimli ve uzman tercüme ekibi tarafından yapılmaktadır.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi şirket kuruluşu, sicil tasdiki, vize işlemleri, vatandaşlık ve ikamet işlemleri sırasında gerçekleştirilmektedir. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi Arapça yeminli tercüman tarafından düzenlenmektedir. Bazı evraklar kurumsal ya da bireysel müşteri talebi doğrultusunda Arapça Türkçe- Türkçe Arapça noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak hazırlanmaktadır. Arapça Türkçe- Türkçe Arapça noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılan evrakın ıslak imza ve kaşe yapılmasının ardından noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesi ile gerçekleşir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu ilk günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı yaklaşımını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışıyla tek bir potada birleştirerek hizmet vermeye devam etmektedir.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça tercüme, Arapça çeviri, Arapça yeminli tercüme, Perpa yeminli tercüme, Şişli yeminli tercüme, Perpa tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!