ARAPÇA TERCÜME

ARAPÇA TERCÜME

Arap ülkelerinin resmi dilidir. Arap Yarımadası’nda bulunan ülkelerde ve Kuzey Afrika ülkelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Bölge ülkelerinde ve Arap asıllı insanlarında konuştuğu dildir.

Arapça’da pek çok lehçe vardır. Ancak, Arapça eğitimi almış olan bütün insanlar FASİH, yani DÜZGÜN ARAPÇA’yı anlarlar ve genel anlamda kullanılan dildir.

Arapça aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in dilidir. Günümüze kadar bozulmadan gelen Kur’an-ı Kerim Arapçası Standart Arapça olarak (FUSHA) kabul edilir. İslam Dinini kabul eden Müslümanlar tarafından bilinir ve konuşulur. Arap ülkelerinin birbirleriyle olan ortak ve resmi dil olarak kullanılan bu dil,  güncel yazışmalarda ve eğitimde kullanılır.

Arapça, din ve kültür ilişkisi ve ilişiği olan bütün medeniyetlerin dillerini ve dilimizi etkilemiştir. Dilimizde de pek çok Arapça kökenli kelimeler kullanılmaktadır.

Arap Ülkeleri, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika ülkelerinin oluşturduğu 22 ülkedir.  Ülkelerin ekonomileri genel olarak petrol ve doğal gaz gibi enerji ihracatına dayanmaktadır.

Ülkemizin de Arap ülkeleri ile komşuluk ilişkilerinin yanı sıra, ticaret ve enerji ithalatına dayalı ilişkileri bulunmaktadır. Bir çok Arap ülkesinde faaliyette bulunan Türk firmaları ve Arap ülkelerine ihracat yapan firmalarımız vardır. Özellikle son yıllarda Arapların ülkemizde şirket kurulumu, ticarete başlaması ve mülk edinimleri artmıştır...

Günümüzde, ticari işlemlerin yanı sıra, ihracat ve ithalat işlemleri, kullanım ve kurulum kılavuzları, sözleşmeler ve şartnameler, teknik dokümanlar, garanti belgeleri, ürün spectleri, medikal ve tıbbi dokümanlar, mahkeme kararları ve benzeri hukuki metinler, Bazı Arap ülkeleri vizeleri ve öğrenci evrakları, diploma ve transcript, doğum ve ölüm belgeleri, bekarlık ve evlilik belgeleri, imza sirküleri, vekaletnameler, muvakatname, azilname, şirket kararları, ticaret sicil gazeteleri gibi noter işlemleri, web siterinin çevirileri, broşür ve katalog gibi tanıtım materyalleri ve benzeri pek çok konuda Türkçe Arapça çeviri, Arapça Türkçe çeviri dil yönlerinde ve farklı dillerden Arapça dil yönüne, Arapça çeviri ve Arapça yeminli tercüme ihtiyacı olmakta ve yapılmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Arapça çeviri ve Arapça yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!