Arapça Yeminli Tercüme

Arapça Yeminli Tercüme, Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri Hizmeti

Arapça, dünyanın en çok konuşulan beşinci dili olması ve çok eski ve köklü bir dil olması sebebiyle çok sayıda dil ile etkileşime girmiştir. Öyle ki Avrupa ülkesi dilleri olan İngilizce, İspanyolca ve Fransızca gibi dillerde de Arapça dilinden kelimeler mevcuttur. Arapça, genel dil alışkanlığının dışında sağdan sola yazılan, alfabesinde sesli harf bulunmayan ve sesli harf özelliğinin daha çok edebiyat ve dini yayınlarda kullanılan Hareke denilen sembollerle sağlandığı bir dildir. Ayrıca Arapça, sağdan sola eklemeli olarak yazılır ve harflere göre değişik kurallar içermektedir. Arapça, bu kadar yaygın ve köklü bir dil olması sebebiyle aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in de resmi dillerinden biridir. Arap alfabesi 28 harften oluşmakta ve Arapça 60 ülkede konuşulmaktadır. Arap alfabesi günümüzde Arapça dışında İran, Pakistan, Afganistan ülkelerinde de kullanılmaktadır.

Arapça’nın ve Arapça konuşan nüfusun bu denli yaygın olmasına bağlı olarak ülkemizde yoğun olarak Arapça tercüme ve Arapça çeviri hizmet talebi oluşmaktadır. Şirketlerin faaliyetleri sırasında veya bireysel vize, ikamet, vatandaşlık, eğitim gibi konulara bağlı olarak yapılan işlemler ve verilen hizmetler değişiklik göstermektedir.

Arap ülkeleri ile Türkiye arasında yaşanan tüm ticari ilişkiler sırasında ihale dosyaları, şirket kuruluş evrakları, teknik dökümanlar, hukuki dökümanlar, finansal dökümanlar gibi evrakların tamamının değişik durumlarda Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri işlemi talebi doğmaktadır.

Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri; Arapça yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilen tercüme ve çeviri işleminin ardından tercüme evrakının çıktısı alınır ve yeminli tercüman tarafından ıslak kaşe ve imza yapılarak Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri işlemi yapılmaktadır.

Arapça yeminli tercüman; En az Arapça Türkçe arasında yazılı ve sözlü olarak tercüme ve çeviri işlemi yapabileceğini lisans diploması veya dengi bir belge ile ispat edebilen tercümanın noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek yemin zabıtı ile bu unvanı almasıdır. Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri işlemleri de yeminli tercüman tarafından yapılan dosyalarda gerçekleştirilebilir.

Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri; Arapça yeminli tercüman tarafından tercüme işlemi gerçekleştirilen evrakın ıslak kaşe imza yapılarak yeminli tercüme şeklinde hazırlanmasının ardından noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri olarak hazırlanmasıdır.

Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri işlemi gerçekleştirilirken tercüme evrakı en az iki nüsha hazırlanır. Tasdik edilen Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri evrakının bir nüshası noterlik makamında muhafaza edilir. Kalan nüshalar müşteri talebi kapsamında müşteriye iletilir. Arapça noter onaylı tercüme ve Arapça noter onaylı çeviri işlemi yapılırken evrakın orjinali tercüme şirketine ve notere ibraz edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm tercüme dillerinde ve tüm işlemlerde olduğu gibi Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri işlemlerinde de profesyonel ekibi ile kaliteli hizmet sunmaktadır.

Şirket Kuruluşu İşlemleri Sırasında Arapça Yeminli Tercüme

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi lokasyon avantajı ve iş dünyasının nabzını tutan bir yapıya sahip olmanın avantajlarını Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisi ile de sağlamaktadır. Perpa Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen şirket kuruluşunda Arapça yeminli tercüme hizmetini sadece birkaç kat fark bulunması ile dakikalar içinde profesyonel anlamda gerçekleştirebilmektedir.

Arap ülkeleri vatandaşları tüm yabancı ülke vatandaşlarında olduğu gibi şirket kuruluşu sırasında yanlarında Arapça yeminli tercüman bulundurmak zorundadır. Bu bağlamda Perpa Ticaret Odası ve işlemleri konusunda uzman bilgi düzeyine sahip Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme uygun fiyatlarla dakikalar içinde çözümler sunmaktadır.

Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname, bekarlık belgesi başta olmak üzere birçok evrakta Arapça yeminli tercüme ve Arapça yeminli çeviri hizmeti Okeanos Tercüme bünyesinde Arap ülkelerinde çeşitli uzmanlıklarda en az üniversite mezunu ya da Türkiye’deki üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Arapça yeminli tercümanlar tarafından sağlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ve ilkelerine bağlı tutumu ile uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme hizmetini Arapça tercüme ve Arapça çeviri hizmetinde de başarı ile sağlamaktadır.

Arapça yeminli tercüme, Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!