Ardıl Çeviri

Ardıl Çeviri

Ardıl çeviri alanında Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, anlık çözümler sunabilmektedir.

Ardıl çeviri; sözlü bir ifadenin konuşmacının ardından sözlü tercüman tarafından başka bir dile sözlü olarak aktarılmasıdır.

Ardıl çeviri işlemi genellikle daha az sayıda katılımcı arasında geçen organizasyonlarda yapılmaktadır.

Ardıl çeviri yapılırken genellikle ekipman kullanılmaz.

Ardıl çeviri fiyatları simultane tercümeye nazaran daha uygun bütçelidir.

Ardıl tercüme konuşmacının 3-4 cümlesi sonrası hemen ardından gerçekleştirilir.

Ekipman nakliyesi ya da herhangi bir düzenek gerekmediği için organize edilmesi daha kolaydır.

Ardıl çeviri sırasında tercüman not alabilir

Ardıl çeviri; mülakat, iş görüşmesi, mahkeme ifadesi, nikah töreni, veli toplantısı, ikili görüşmeler ve basın toplantısı gibi organizasyonlarda gerçekleştirilmelidir.

Ardıl tercüman pratik yaparak kısa sürede kendisini ardıl çeviri teknikleri konusunda geliştirebilmektedir. Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi lokasyonu sebebiyle Perpa Ticaret Odası ve Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği’nde gerçekleştirilen şirket kuruluş işlemleri, vekalet işlemleri, araç satış işlemleri gibi ardıl çeviri işlemlerinde anlık destek sağlamaktadır.

Alanında uzman ve terminolojiye hakim bir ekiple çalışma gerçekleştiren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu alanda sektörde öncü firmalar arasında faaliyet göstermektedir.

Yurt dışında ve yurt içinde faaliyetlerini geniş dil seçeneği ve terminolojik zenginliği ile uluslar arası markalaşma konusunda hızlı adımlarla ilerlemektedir.

Ardıl çeviri alanında en çok dikkat edilmesi ve en tehlikeli unsur yazılı bir ifade ya da metin işlemi olmadığı için geriye dönüp düzeltme imkanı yoktur.

Ardıl çeviri işlemleri ve tüm prosesi EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında gerçekleştirilmekte ve ardıl tercüman seçimi de bu bağlamda yapılmaktadır.

Uluslar arası geçerliliği olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları ile tüm işleyişini sabit bir tercüme kalitesi sağlamaktadır. Bu sayede müşteri memnuniyetini daima yüksek tutmaktadır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmekte ve tüm çalışmalarını uygun fiyat, hız ve kalite unsurlarını bir arada sunarak başarıya giden yolda zirveye ulaşmaktadır.

Ardıl çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!