Arnavutça Çeviri, Arnavutça Tercüme, Arnavutça Yeminli Tercüme ve Acil Arnavutça Tercüme Hizmetimiz

Arnavutça Çeviri, Arnavutça Tercüme, Arnavutça Yeminli Tercüme ve Acil Arnavutça Tercüme Hizmetimiz
Hint-Avrupa Dil ailesinin özgün bir kolu olan Arnavutça, Arnavutluk Cumhuriyeti nin resmi dilidir. Bükümlü ve eklemeli bir dil olan Arnavutçada, uzun süre boyunca komşu olmanın vermiş olduğu yakınlıktan ve 1000 yıllık Bizans idaresi altında bulunmasından dolayı Yunanca ve Sırpça nın, Osmanlı idaresi altında bulunmasından dolayı da Türkçe ve Arapçanın izleri bulunmaktadır.  Ancak genel olarak bakıldığında kelime haznesi açısından saf bir dil olduğu söylenebilir. Özellikle Modern Arnavutça nın, ulusal Arnavut eğitim politikası çerçevesinde Türkçe ve Arapçadan geçen sözcüklerden neredeyse tamamen arındırıldığı söylenmektedir. 
Arnavutluk ve Türkiye ilişkilerine bakıldığında söz konusu ilişkilerin Osmanlı dönemine dayandığı görülür. Arnavutluk’un bir zamanlar Osmanlı idaresi altında olması ülkeye Türk esintileri bırakmıştır. Bundan dolayı iki ülke kültür bakımından benzerlikler taşımaktadır. Öyle ki Tiran Üniversitesi’nde Türkoloji bölümü bulunmaktadır.  Bunun yanı sıra Yunus Emre Kültür Merkezleri nde Türkçe eğitimi verilmektir.
Ekonomik bağlamda Türkiye, Arnavutluk’un önemli ticaret ortakları arasındadır. Arnavutluk’taki mevcut yatırımların değeri 1 milyar avronun üstündedir. Önemli Türk yatırımları, inşaat, telekomünikasyon, bankacılık ve demir-çelik gibi alanlar etrafında şekillenmiştir.
İki ülke kültürünün birbirine yakınlığı, yapılan ticari işbirlikleri ve iki ülke arasındaki birtakım hukuki süreçler, bu iki dost ülkenin ilişkilerinin temelini sağlam tutmak adına Arnavutçadan Türkçeye tercüme, Türkçeden Arnavutçaya çeviri ihtiyacına ortam hazırlamıştır. Bu anlamda hukuki, ticari, teknik, akademik vb. alanlarda Arnavutça çeviri, Arnavutça tercümeye talep bulunmaktadır. 
Arnavutluk’tan Türkiye’ye eğitimini devam ettirmek adına vize ya da iş için, Türkiye’de yaşamak üzere veya yalnızca ülkeyi gezmek amaçlı gelen Arnavut vatandaşları pasaport, ikamet belgesi, doğum belgesi, evlilik belgesi, kimlik, transkript, diploma, öğrenci belgesi, sürücü lisansı gibi belgelerinin Arnavutçadan Türkçeye yeminli tercüme sine ihtiyaç duymaktadır.
Arnavutlukla Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ve işlemler bağlamında sağlıklı iletişim kurmak adına ticari yazışmaların, işletme belgelerinin, şirket bültenlerinin, çalışma esasları gibi pek çok belgenin Arnavutça çeviri, Arnavutça tercümesine gerek duyulmaktadır. 
Aynı zamanda, iki ülkede bulunup karşılıklı iş yapan şirketler, sözleşmelerinin, anlaşmalarının, genelgelerinin, karşılıklı yazışmalarının çevirisini talep etmektedir. 
Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi söz konusu alanlarda (hukuki, ticari, akademik vb.) Arnavutça çeviri, Arnavutça tercüme hizmeti sağlamaktadır. EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında müşteri memnuniyeti odaklı çalışmakta, kaliteden ödün vermeden ve etik değerler çerçevesinden çalışmalarını sürdürmektedir.
Arnavutça Çeviri, Arnavutça Tercüme, Arnavutça Yeminli Tercüme ve Acil Arnavutça Tercüme hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresimize mail gönderebilir, 0212 221 45 21 numaralı telefon numaralarımızdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilir, yetkili kişilerle görüşebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!