Arnavutköy Yeminli Tercüme

Arnavutköy Yeminli Tercüme

Yerleşim yerinin adı Arnavut Kevi (Arnavutköy) ismiyle anılmaya başlaması 1850-1890 yıllara dayanmaktadır. 1923 Lozan çerçevesinde müdale sonrası göç nedeniyle Yunanistan ile arada değişimin başladığı bu bölge İstanbul’un en eski yerleşim birimlerinden biridir. Eskiden rumların yerleşim birimi olan bu semt sonrasında rumlar ile türklerin yer değştirmesiyle İstanbul sınırlarında türklerin yerleştiği bölge halini almıştır. Bu köyün adının isim babası bir Arnavuttur. Bu yerleşim birimi Eski dönemlerde Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya geçiş güzergahı halindeyken bu köyde bir Arnavut yaşarmış. Arnavut’un Köyü adıyla anılan bu köy sonrasında Arnavutköy adını almış. 22 Mart 2008 tarihli resmi gazetede yer alan 1 Ocak 2009 yılında yürürlüğe giren yasanın da yayınlanmasıyla Arnavutköy değişim göstermiş ve Çatalca’ya bağlı Durusu ve Hadımköy beldeleriyle Gaziosmanpaşa’dan Haraççı, Bolluca ve Taşoluk beldelerini de alarak ilçe olmuştur. 2017 yılı itibariyle 260.000 nüfus üstüne çıkan yerleşim biriminde Arnavutköy Yeminli Tercüme işlemlerinizde sizlerle çözüm ortaklığı yapabilmek adına hizmet vermekteyiz.

Okenaos Tercüme şirketimiz uzun yıllardır tercüme sektöründe öncü firmalar arasında yer almakta olup, her geçen gün genişleyen müşteri portföyümüz için çalışmalarını sürdürmektedir. Okeanos Tercüme teknik, tıbbi, hukuki, finans veya vatandaşlık işlemleri de dahil her ne sektörde veya her ne alanda faaliyet gösteriyor olursanız olun taleplerinizi karşılayabilecek profesyonel ekibe ve profesyonel tercüme bakış açısına sahip bir kuruluştur.

Kurulduğu ilk günden bugüne kadar ilkesi dürüstlük ve şeffaflık olan firmamız her geçen gün artan müşteri portfötü ve teknik donanımlarıyla sizlere hizmet vermek için Arnavutköy Yeminli Tercüme hizmetiyle de Arnavutköy bölgesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Okeanos Tercüme olarak bize 02122122145 numaralı telefonumuzdan ya da info@okeanostercume.com.tradresimizden ulaşabilirsiniz


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!