Azerice Yeminli Tercüme, Azerice Çeviri, Azerice Tercüme ve Azerice Acil Tercüme

Azerice Yeminli Tercüme, Azerice Çeviri, Azerice Tercüme ve Azerice Acil Tercüme

Türk halklarından biri olan Azerilerin ana dili Azerbaycanca, Azeri Türkçesi ya da en bilindik ismiyle Azerice Türk dillerinin Oğuz grubu kollarından biridir. Türkiye Türkçesine oldukça benzer olan Azerice, Dağıstan’ın da resmi dilleri arasında yer almaktadır. 
Azerbaycan ’da 9.600.000, İran’da 12-18 milyon kişi Azerice konuşmaktadır. Irak Türkmenlerinin ağzı da Azericeye benzer niteliktedir. Türkiye’de Ardahan, Kars ve Iğdır illerinde de konuşucusu bulunmaktadır.
Türkiye ve Azerbaycan ilişkileri bugün çok boyutlu bir derinliğe sahiptir. Bu çok yönlülüğü gösteren yönlerden birisi de ikili ekonomik ilişkilerdir. Karşılıklı olarak pek çok yatırım yapılmakta, ticaret hacmi git gide artmaktadır. İki ülke arasında imzalanan pek çok stratejik ortaklık anlaşmaları mevcuttur. 
Birbirleriyle dost ve soydaş olan bu iki ülke gerek karşılıklı yatırımları olsun gerek ticari işbirlikleri olsun gerekse birbirleriyle olan yakın ilişkileri ve soy benzerliği olsun fazlaca etkileşim içerisinde bulunmaktadır. 
Söz konusu karşılıklı etkileşim ve ilişkiler Azericeden Türkçeye tercüme, Türkçeden Azericeye tercüme veya çeviri adına zemin hazırlamıştır.
İkili ilişkiler anlamında enerji, demir çelik, inşaat gibi pek çok alanda kullanım kılavuzu, teknik şartnameler, broşürler gibi belgelerin Azericeye çevirisi için talep oldukça fazladır. 
Azerbaycan ve Türkiye arasındaki etkileşim ve iletişim trafiğinin yoğun olması hukuki anlamda birtakım ilişkilerin artmasına ortam hazırlamıştır. Bu bakımdan sözleşme, tüzük, genelge, şartname, hukuki yazışmalar gibi pek çok evrakın çevirisi ilişkilerin temelinin sağlam atılmasını sağlayacaktır.
İki ülke ilişkileri dostane biçimde sürdüğü için bugün Türkiye’de ikamet eden ya da ikamet etmek fazlaca Azeri vatandaş vardır. Bir ülkede ikamet etmenin belirli prosedürleri vardır. Pasaport, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, doğum belgesi gibi evrakların çevirisine ihtiyaç duyulur ve bu anlamda Azerice yeminli tercüme ve Azerice noter onaylı tercüme işlemi gerçekleştirilir. 
Etik değerler çerçevesinde kurulduğu günden bugüne başarısını sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, kaliteli hizmet anlayışı, deneyimli ekibi, gizlilik anlayışı ve zamanında teslim anlayışıyla Azericeden Türkçeye, Türkçeden Azericeye, hukuki, ticari, teknik, akademik vb. tüm alanlarda çeviri hizmeti sağlamaktadır. 

Azerice tercüme, Azerice çeviri, Azerice yeminli tercüme, Azerice acil tercüme, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüman ve Perpa Azerice hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifimiz için bizlere www.okeanostercume.com.tr adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz…
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!