Bulgarca Tercüme ve Bulgarca Çeviri

Bulgarca Tercüme ve Bulgarca Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, kurulduğu günden bu yana tüm tercüme projelerinde olduğu gibi Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri konusunda da uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Bulgarca, Hint Avrupa dil ailesinden, Güney Slav dillerine bağlı olup Bulgaristan’ın resmi dilidir. Kiril alfabesi kullanılarak yazılmaktadır ve eski Bulgarca, orta Bulgarca ve modern Bulgarca olarak gelişimi üç aşamalı kategorize edilmiştir. Bulgarca bugün 12 milyon kişi tarafından Türkiye dahil dünyanın birçok yerinde konuşulmaktadır.

Bulgaristan Türkiye Arasındaki Ticari İlişkiler

2017 yılı verilerine göre Bulgaristan Türkiye arasındaki ticari ilişkiler yüzde 17,4 oranında artış göstermiştir. Bulgaristan’ın Türkiye’ye ihracatı ülke ihracat hacminin yüzde 8’ini oluşturmaktadır. Bulgaristan’da büyük ve küçük ölçekli ortalama 1500 Türk sermayeli şirket bulunmaktadır.

Bulgaristan’da Sofya, Filibe, Şumlu olmak üzere üç adet Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası bulunmakta ve hepsini tek çatı altında bir araya getiren Türk Bulgar İşadamları Dernekler Birliği kurulmuştur.

Bulgaristan’ın genel ekonomisi serbest piyasa şartlarına göre çalışan, dışa açık, özel sektörü orta seviyede gelişmiş, düşük sayıda stratejik devlet işletmesi bulunan bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesi olmak Bulgaristan’ın iç ve dış politikalarındaki en etkin ve önemli dinamiklerinden biridir.

Bulgarca Ticari Tercüme ve Bulgarca Ticari Çeviri

Bulgaristan Türkiye arasında yaşanan yoğun ticari faaliyetler her iki ülke için de geçerlidir. İki ülke arasında yürütülen tüm ticari faaliyetler sırasında Bulgarca ticari tercüme ve Bulgarca ticari çeviri ihtiyacı doğmaktadır. Lojistik evrakları, ticari yazışmalar, ticari faturalar, raporlar, teklifler, nevi değişikliği, kapanış evrakları, ATA karnesi, dolaşım belgeleri gibi birçok evrak müşteri talepleri doğrultusunda Bulgarca yeminli tercüme veya Bulgarca noter onaylı tercüme olarak düzenlenmektedir.

Bulgarca Hukuki Tercüme ve Bulgarca Hukuki Çeviri

Hukuk iki ülke arasında meydana gelen tüm bağlantıların temel taşını oluşturmaktadır. Eğitim, ticaret, vize, yaşam ve diplomatik ilişkilerin tümü sırasında sözleşme, şartname, tüzük, mahkeme evrakları, şirket evrakları, yasa maddeleri gibi birçok alanda Bulgarca hukuki tercüme ve Bulgarca hukuki çeviri işlemi yapılmaktadır. Hukuk terminolojisi anadilde dahi karmaşık gelen bir yapıya sahip olması sebebiyle hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemlerinde terminolojinin doğru kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Bulgarca Teknik Tercüme ve Bulgarca Teknik Çeviri

Teknik tercüme ve teknik çeviri tüm teknik materyallerin ticareti sırasında ya da üretim aşamasında ihtiyaç duyulmaktadır. Bulgarca teknik tercüme ve Bulgarca teknik çeviri Bulgaristan Türkiye arasında ticareti yapılan tüm ürün kullanım kılavuzu, CE belgesi, katalog, TÜV sertifikası, TSE belgeleri, teknik faaliyet raporu, ar ge raporu gibi birçok evrak üzerinde gerçekleştirilir. Teknik terminolojiye ait dosyalarda anlatım açısından sade, açık ve kısa cümleler kullanılmalı ve teknik terimlerin doğru kullanımı ve terminolojik bütünlük önemlidir. Teknik tercüme ve teknik çeviri dosyaları alanında uzman, deneyimli tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmelidir. Teknik tercüman ve editörler son teknolojiden, yeni gelişmelerden ve dolayısıyla güncel terminolojiden haberdar olmaları için bilgilerini sürekli güncellemeliler.

Bulgarca Vize ve İkamet Tercümesi

Türkiye’de çok sayıda Bulgaristan kökenli vatandaşlar ikamet etmektedir. Coğrafi konumu, iki ülkenin vatandaşlarına sağladığı kolaylık ve kalabalık azınlık nüfusu sebebiyle vize, ikamet, vatandaşlık, evlilik gibi çok sayıda işleml gerçekleşmektedir. Bulgarca vize ve ikamet tercümesi tüm bu işlemler sırasında pasaport, evlilik cüzdanı, diploma, sertifika, transkript, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ölüm belgesi gibi birçok matbu evrakta yeminli Bulgarca tercüme ya da noter onaylı Bulgarca tercüme şeklinde düzenlenmektedir.

Bulgarca tercüme, Bulgarca çeviri be Bulgarca yeminli tercüme konusunda daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!