BULGARCA TERCÜME

BULGARCA TERCÜME

Güney Slav dillerinden olan Bulgarca Bulgaristan’ın ana dilidir. Dokuzuncu yüzyıl itibariyle Kiril Alfabesini kullanmaya başlamışlardır. Bulgarca, yazılarak kullanılmaya başlanılan ilk Slav kökenli dildir.

Bulgaristan tarih içerisinde önce Bizans İmparatorluğu, daha sonra Roma İmparatorluğu ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisinde yaşamıştır. Balkan savaşı sonrası Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılmıştır.

Ülkemiz ile ortak tarihimiz ve komşuluk ilişkilerimiz olan Bulgaristan, 2004 yılında Nato ve 2007 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte özellikle Avrupa’ya açılmak ve ticaret yapmak isteyen iş adamlarına sunmuş olduğu yatırım avantajları sebebiyle, Türk iş adamları tarafından yapılan sanayi yatırımları her geçen gün artmaktadır. Bugün Bulgaristan ekonomisi üretime dayalı olarak özellikle Avrupa ülkelerine yapmış olduğu ihracatı ile gelişmektedir.

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyesi olması ile birlikte Yüksek öğrenim için denklik avantajı meydana gelmiş ve yabancı öğrenciler için Bulgaristan’da bulunan Üniversiteler cazip hale gelmiştir. Bugün, ülkemizden pek çok öğrenci Yüksek öğrenimleri için Bulgaristan da bulunan üniversiteleri tercih etmektedir ve Bulgaristan’da eğitim almaktadırlar.

Bulgaristan’ın nüfusunun çoğunluğunu Bulgarlar, Türkler, Romanlar ve Pomaklar oluşturmaktadır.

Günümüzde ticari belgelerinin yanı sıra, ithalat ve ihracat belgeleri, sözleşme, şartname, mahkeme kararları ve benzeri hukuki metinler, web sitelerinin tercümeleri, vekaletname, imza sirküleri, kuruluş gazeteleri, ticaret sicil gazeteleri, ehliyet gibi noter belgeleri ve pek çok konuda Türkçe Bulgarca ve Bulgarca Türkçe dil yönlerinde  Bulgarca çeviri ve Bulgarca yeminli tercüme ihtiyacı olmaktadır. Bu talep, ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine bağlı olarak her geçen gün gelişmekte ve artmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Bulgarca çeviri ve Bulgarca yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15 .


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!