Bulgarca Yeminli Tercüme

Bulgarca yeminli tercüme, Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tercüme, Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri hizmeti yakın komşumuz olan Bulgaristan ile ilgili yapılan tüm işlemlerde talep edilmektedir.

Bulgarca, Bulgaristan’ın resmi dili ve Hint Avrupa dil ailesinin Güney Slav dilleri koluna bağlıdır. Bulgarca’nın en büyük özelliği yazıya dökülen ilk Slavik dil olmasıdır. Bulgarca’nın harflerinin çoğu Yunan alfabesinden ilham alınarak hazırlanmıştır.

Türkiye ile Bulgaristan komşu, dost ve müttefik iki ülkedir. Türkiye Bulgaristan dostluğunun en büyük unsurlarından biri Bulgaristan’da yaşayan aynı soya ve aynı tarihe bağlı halk olup Bulgaristan’da yaşayan Türk azınlık nüfusu Bulgaristan’ın toplam nüfusunun % 8,8’i kadardır. Bulgaristan Türkiye arasında yaşanan ticari trafikte Türkiye’den ihraç edilen ürünler; mineral yakıtlar, bakır, plastik, elektrikli makine ve cihazlar, diğer makineler, metal cevherleri, demir ve çeliktir. Türkiye’nin Bulgaristan’dan ithal ettiği ürünler ise; mineral yakıt, mineral yağlar, bakır, demir, çelik, yağlı tohum, meyve, elektrikli makine ve cihazlar, ağaç, ahşap eşya, plastik ve kurşundur. Bulgaristan’ın dış ticaret hacminde Türkiye % 8’lik bir orana sahiptir. Bulgaristan’daki toplam Türk yatırımı 2 milyar ABD Doları civarında ve öncü finans kuruluşları dışında Türk sermayeli toplamda 1500 şirket faaliyet göstermektedir. Türk yatırımcıların faaliyetlerini kolaylaştırmak ve sorunlarına hızlı çözüm üretmek amacıyla 2009 yılında Sofya’da bir Türk Ticaret Merkezi kurulmuştur. Ayrıca Bulgaristan genelinde 3 Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası bulunmaktadır. Bulgaristan’ın başlıca ticaret ortakları arasında Almanya, Rusya, İtalya, Romanya ve Yunansitan da yer almaktadır.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Bulgaristan Türkiye arasında yaşanan ticari faaliyetler sırasında teknik ürünlerin Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca teknik tercüme ve teknik çeviri CE belgesi, ISO ve TSE belgesi, kullanım kılavuzu, el kitapçıkları, katalog ve broşürler, teknik şartnameler, TÜV sertifikası, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite, ar ge raporu ve teknik şartnamelerde firma talepleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi alanında uzman, deneyimli, teknik konuya hakim tercüman ve editör ekibi tarafından yapılmaktadır.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Bulgaristan Türkiye arasında yürütülen tüm işlemlerde hukuki prosdüre bağlı işlemler yürütülür. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sözleşme, vekaletname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü, teknik ve idari şartnameler gibi evrakların bireysel ve kurumsal müşteri talebi sonrası işlemleri yapılır. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca hukuki tercüme ve hukuki çeviri dökümanları hukuk alanında eğitim almış, deneyimli, ve hukuk sistemleri konusunda bilgi sahibi tercüman ve editör ekibi tarafından gerçekleştirilir ve Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi yapılırken terminolojik bütünlük, cümle yapısı ve terimlerin doğru kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Bulgaristan Türkiye arasında yoğun öğrenci transferi bulunmakta ve aynı zamanda akademik kariyer anlamında çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar sırasında tez, ödev, makale, kitap, dergi, röportaj gibi dökümanların Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi uygulanırken dökümanlar felsefe, fizik, anatomi, veterinerlik, mühendislik, psikoloji, sosyoloji gibi alanlara ayrılarak bu alanlarda deneyim sahibi, uzman tercüme ekibi görevlendirilir.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Türkiye’den Bulgaristan’a fazla sayıda tıbbi işlem, teşhis, tedavi amacıyla transfer sağlanmaktadır. Bu işlemler sırasında labratuar sonuçları, reçete, ameliyat raporu, konsültasyon, tomografi ve MR sonucu gibi dökümanların Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler sırasında tıbbi terminolojinin zorluğu nedeniyle mutlaka tıp eğitimi almış ve saha deneyimi olan tercümanlar görev alır. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmeti aynı zamanda doktor web siteleri, hastane web siteleri, hasta ve hastane dökümanları ve tıbbi cihazların evraklarında da gerçekleştirilmektedir.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi vize, evlilik, ikamet, vatandaşlık, iş kurma, çalışma, turizm gibi ndenelere bağlı olarak gerçekleştirilir. Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi Bulgarca yeminli tercüman tarafından tercüme ve tasdik işlemidir. Bulgarca yeminli tercüman tercüme şirketi aracılığıyla bir noterde her iki dil arasında yazılı çeviri yapabildiğini lisans diploması ile ispat edierek yemin zabıtı çıkarır. Bu zabıt sayesinde de bu unvanı alır.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri ise yeminli tercüman tarafından tercüme ve tasdiki yapılan evrakın noterlik makamında noter tarafından da tasidik edilmesi işlemidir.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tercüme ve çeviri hizmetinde kurulduğu günden bu yana diğer dillerdeki başarısını yakalayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme başarılı tercüme ekibi ile uygun fiyat, kalite ve hız unsurlarına önem vererek etik ve ilkeli çalışmalarını sürdürmektedir.

Bulgarca yeminli tercüme , Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tercüme, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüme, Şişli tercüme ve Bulgarca çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!