Bulgarca Yeminli Tercüme

Bulgarca Yeminli Tercüme, Bulgarca Tercüme, Bulgarca Çeviri ve Bulgarca Acil Tercüme Hizmeti

Bulgarca, Türkiye’ye komşu ülkelerden birisi olan Bulgaristan ’ın anadilidir. Bulgaristan’da, Balkan ülkeleri nde ve Türkiye’de 8 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Yazılış bakımından Kiril alfabesi ile yazılır. Ayrıca ilk yazıya dökülen Slav dilidir.

Türkiye ve Bulgaristan birbirine komşu iki ülkedir. Dolayısıyla birbirleriyle ticari, hukuki, finansal, akademik ve kültürel anlamda ilişkileri bulunmaktadır. Söz konusu ilişkiler Bulgarcadan Türkçeye tercüme, Türkçeden Bulgarcaya çeviri ya da Bulgarcadan Türkçeye yeminli tercüme, Türkçeden Bulgarcaya yeminli tercüme ihtiyacını doğurmuştur.

Vekaletnameler, ihtarnameler, muvafakatname, genelgeler, taahhütnameler, beyannameler, vergi evrakları, mahkeme kararlar, tapular, senetler, sözleşme metinleri Türkiye ile Bulgaristan arasındaki hukuki ilişkiler bağlamında çevirisine en fazla ihtiyaç duyulan metinler arasında yer almaktadır. Bulgarca hukuki çeviri, Bulgarca hukuki tercüme iki ülke hukuk sistemine hakim tercümanlar tarafından yapılmalı, ilgili tercüman mutlaka hukuk terminolojisi donanımına sahip olmalıdır.

Söz konusu belgelerin çevirisi bazı durumlarda (hangi kurumun istediğine bağlı olarak) noter onayı gerektirebilir. Bu doğrultuda Bulgarca yeminli tercümeye ihtiyaç duyulur. Yani bu durum ilgili belgelerin çevirisinin Bulgarca yeminli tercüman lar tarafından çevrilmesini gerektirmektedir.

Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler yoğundur. Türkiye Bulgaristan’ın ticaret ortakları arasında yer almaktadır. İki ülke arasındaki söz konusu ilişkilerin verimliliği adına katalog, kullanım kılavuzu, makine ve cihazların broşürleri, ISO, TSE belgelerinin çevirilerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bulgarca teknik tercüme, Bulgarca teknik çeviri terminolojiye büyük oranda hakimiyet gerektirir. Bu anlamda ilgili belgelerin çevirisini yapacak tercüman terminolojiye ciddi derecede hakim olmalı, gerektiğinde terminoloji sözlüğü eşliğinde çalışmalarını yapmalıdır.

Geçmiş ilişkiler bağlamında Bulgaristan’da yaşayan fazlaca Türk vatandaşı, Türkiye’de yaşayan çok sayıda Bulgar vatandaşı bulunmaktadır. Bu anlamda doğum belgesi, pasaport, kimlik kartı, oturma izni belgelerinin Bulgarca yeminli tercümesi gerekebilir. Bu doğrultuda Bulgarca yeminli tercümanlar tarafından ilgili belgelerin tercümesi yapılır.

Aynı zamanda vize, ikamet, vatandaşlık ve birçok işlem Bulgarca yeminli tercüme talep edilir.

Komşuluk ilişlerinin iyi olmasından kaynaklı ya da konum yakınlığından kaynaklı olarak Bulgaristan’da eğitim görmek isteyene Türk öğrenciler vardır. Bundan dolayı, diploma, not transkripti, öğrenci belgesi gibi belgelerin Bulgarca yeminli tercümesi gerekmektedir.

Tüm bu gereklilikler çerçevesinde kurulduğu günden bu yana kalitesinden ödün vermeyen, etik ilkeler doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Bulgarca Yeminli Tercümeye ihtiyaç duymanız halinde elinden gelen hizmetin fazlasını sizlere sağlayacaktır.

Bulgarca yeminli tercüme, Bulgarca tercüme, Bulgarca acil tercüme ve Perpa Bulgarca projeleriniz konusunda bizden detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için https://www.okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresimize mail gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!