Çevirmenlik İş İlanları

Çevirmenlik İş İlanları

Serbest Çevirmen Nedir?

Tercüme büroları pek çok farklı dile hakim pek çok tercümanı bünyesinde barındırmaktadır. Söz konusu tercümanlar teknik, hukuki, tıbbi, ticari, akademik, finansal, edebi başta olmak üzere pek çok alanda hem sözlü hem de yazılı olarak çeviri işlemini gerçekleştirebilmektedir. Tercüme bürolarının tercüman kadrosunda yer alan tercümanların bazıları masa başında, tam zamanlı olarak çalışmayı tercih ederken, bazıları ise serbest zamanlı olarak evlerinde ya da kendi ofislerinde çalışmayı tercih etmektedir.

Hiçbir tercüme bürosuna bağlı olmaksızın kendi çalışma ortamında proje bazlı olarak ücrete tabi tutulan çevirmenlere serbest çevirmen denilmektedir.

Çevirmenlik iş ilanları bağlamında serbest çevirmenlere oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi serbest çevirmen başvurularını değerlendirirken, çevirmenin sahip olduğu deneyim, uzmanlık alanı, kaynak dile ve hedef dile olan hakimiyeti, dilbilgisi, yazım ve imla kuralları hakkında bilgi sahibi olup olmadığı gibi ölçütleri göz önüne almaktadır.

Mütercim Tercümanlık Ne Demek?

Mütercim, yazılı bir metni, belgeyi, ya da yazışmayı kaynak dilden hedef dile çeviren kişiye, tercüman ise yazılı çeviri işleminin yanı sıra sözlü çeviri işlemini de yerine getiren kimselere denilmektedir. Üniversitelerde hem sözlü hem de yazılı çeviriye ilişkin olarak eğitim veren bölümlere mütercim tercümanlık bölümleri, hem yazılı hem de sözlü tercüme işlemini gerçekleştiren kişilere de mütercim tercüman denilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi çevirmenlik iş ilanlarını değerlendirirken üniversitelerin mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun kişileri daha önce değerlendirmeye almaktadır.

Tıbbi, hukuki, teknik, edebi, akademik ve buna benzer pek çok alanda eğitim görmüş mütercim tercümanlık mezunları, tercüme bürolarının bu alana yönelik çeviri ihtiyaçlarını karşılamaları bağlamında oldukça fayda sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin çevirmenlik iş ilanları ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresinden e-postalarınızı gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan veya 212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!