Çince Tercüman

Çince Tercüman

Çin, dünyanın en kalabalık ülkesi olup Çince ile Türkçe arasındaki karakter sayısı ya da sayfa yoğunluğu birbirinden çok farklıdır.

Çince tercümanlar genellikle Çin’de yüksek öğretim görmüş kişiler ya da aktif ticari faaliyette bulunmuş kişilerdir.

Çince tercüman fiyatları genellikle sözlü tercüme projelerinde tercüme süresinin uzunluğuna, organizasyonun yapıldığı yere, terminolojiye ve birkaç değişik unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Çince tercüman ya da Çince yeminli tercüman olmak için yapılması gerekenler;

Çince tercüman;

  • Her iki dili anadil düzeyinde bilmeli
  • Terminolojik alanlardan biri konusunda uzmanlık edinmeli
  • Teknolojik gelişimlere açık olmalı
  • Etik ve sorumlulukları konusunda yetkin olmalı

Çince yeminli tercüman;

  • Yukarıda sayılan özelliklere ek olarak dil bildiğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat etmeli
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı
  • Sabıka kaydı bulunmamalı

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu andan bu yana Çince tercüme bürosu olarak Perpa Ticaret Merkezi’nde faaliyet göstermekte ve günlük Çince tercüman ücreti ve Çince tercüman maaşları konusunda sektörün ileri gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Çince tercüme konusunda geniş bir Çince tercüman ekibi ile EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında hizmet sağlayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bugüne kadar tercümanlarının gelişimi etik değerleri ve ilkeleri konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Çince tercümanlar ve Çince tercüman ilanları konusunda talep edilen bilgi ve iş imkanı sahip olunan kariyer düzeyi sayesinde elde edilmektedir.

Çince tercümanlık taban puanlarını araştıran ve bu dile sempatisi ve yatkınlığı olan tercüman adaylarının bu alanda kendilerini geliştirmeleri ve daha sonrasında kalan deneyimleri sahada edinmeleri gerekmektedir.

Çince tercümanlık hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!