ÇİNCE TERCÜME

ÇİNCE TERCÜME

Çin, 5.000 yıllık yazılı tarihi ile dünyanın günümüze kadar gelen en eski medeniyetlerindendir.

Çince, dünya genelinde her beş kişiden birinin ana dil olarak ve ikinci dil olarak konuştuğu, aynı zamanda dünyada nüfus yoğunluğu olarak değerlendirildiğinde dünyanın en çok konuşulan dilidir. Bu sebepten dolayı Birleşmiş Milletlerin resmi dillerindendir.

Çince, aynı zamanda pek çok lehçeden oluşan ve uzak doğu dillerinde baskın olarak etkileyen bir dildir. Bir çok uzak doğu dili, alfabesinde, kullanılan kelimelerde  ve telaffuzunda,  Çince kullanıldığını veya esinlenildiğini görebiliriz.

Çin Halk Cumhuriyeti, dünya üzerinde yüz ölçümü olarak en büyük dördüncü ve 1.5 milyara yakın nüfusu ile kalabalık ülkesidir.

Son yıllarda yapmış olduğu atılımlar ile hızla gelişen ve büyüyen bir ekonomiye sahiptir. Hemen hemen dünya üzerinde bütün ülkelere ihracat yapan Çin, otomotiv, savunma sanayi, ilaç, gıda, demir çelik, hammadde,spor malzemesi, tıbbi medikal cihaz ve ürünleri, büro malzemeleri, giyim eşyaları, beyaz eşya gibi neredeyse bütün sektörlerde ihracat yapmaktadır. Dünyada kendi imkanları ile uzaya kendi uydularını gönderen üçüncü ülke olan Çin, 2020 yılında dünyanın Süper gücü olması beklenilmektedir.

Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü’nün verilerine göre, dünyada gerek turizm gerek ise ticaret amacıyla en çok ziyaret edilen üçüncü ülkesidir.

Ülkemiz son yıllarda Çin ile çok hızlı ve yoğun ticari ilişki içerisindedir.  Çoğunluğu ithalata dayalı olan ticaretimizin, her gün geçen gün gelişen ihracat işlemleri de olmaktadır. Ticaret hacmimizin hızla gelişmesi sebebiyle son yıllarda bir çok gencimiz Çin’e üniversite eğitimi almaya gitmektedir.

Günümüzde, ticari işlemlerin, ihracat ve ithalat işlemleri, kullanım kılavuzları, sözleşmeler ve şartnameler, teknik dokümanlar, medikal ve tıbbi dokümanlar, Çin vizesi ve öğrenci evrakları, noter işlemleri ve benzeri pek çok konuda Türkçe Çince çeviriÇince Türkçe çeviri dil yönlerinde ve farklı dillerden Çince dil yönüne, Çince çeviri ve Çince yeminli tercüme ihtiyacı olmakta ve yapılmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Çince çeviri ve Çince yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!