Çince Yeminli Tercüme, Çince Çeviri, Çince Tercüme ve Çince Acil Tercüme

Çince Yeminli Tercüme, Çince Çeviri, Çince Tercüme ve Çince Acil Tercüme
Çin ya da resmi adıyla Çin Halk Cumhuriyeti nin resmi dili olan Çince yaklaşık 6 bin yıl önce Han-Tibet dil ailesinin bir kolu olarak ortaya çıkmıştır. Bir milyardan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Ufak dilin tümüne birden verilen isimdir. Tek bir dil olarak kabul edersek dünyada en çok konuşulan dildir. 
Aynı zamanda Çince nin bir dil ailesi olarak kabul edilmesi gerektiği iddia edilir. 850.000.000 kişi tarafından konuşulan Mandarin Çincesi, Çincenin resmi olarak en çok kullanılan bir alt kolu (lehçesi) olarak kabul edilir.  Mandarin’in arkasından 90.000.000 ile Şanghay civarında konuşulan Wur, sonrasında 70.000.000 kişinin konuştuğu ve en çok göçmenlerin konuştuğu Kantonca gelir.
Çince dünyanın en çok konuşulan dilidir. Dolayısıyla Birleşmiş Millerin de resmi dillerinden biridir.
Çin, 1979 yılından bu yana dış ticaret açısından önemli bir yol kat etmiştir. Bu da uluslar arası arenada Çin Halk Cumhuriyetini önemli bir konuma getirmiştir. Etkin bir biçimde ithalat ve ihracat eğilimini artırmış ve teknoloji ithal etmiştir. Bugün kullandığımız her 10 üründen birisi Çin’de imal edilmektedir.
Çin’in bu konumu, Çin ile ithalat ihracat yapan ülkeler için iletişim kurma ihtiyacını doğurmuştur. Bu yönde Çinceye olan rağbet artmıştır. 
Çin’in başlıca ticaret ortakları Japonya, ABD, AB, Tayvan, Kore ve Hong Kong’dur. Bunların dışında Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Birleşik Krallık, Türkiye gibi Avrupa ülkeleriyle de ticari ilişkilerini geliştirmiş bu ülkelerde Çincenin statüsünü ön plana koymuştur.
Çincenin böylesi ön planda olması hatta geleceğin ticaret dili olarak görülmesi sebebiyle Çince yeminli tercüme, Çince çeviri, Çince tercüme ve Çince acil tercüme talepleri de büyük oranda arttırmıştır. 
Almanya’dan sonra en büyük ticari ortağı Çin olan Türkiye’de artık her 100 şirketten biri Çinli ortağıyla iş yapmak için Çince yeminli tercüme, Çince çeviri, Çince tercüme ve Çince acil tercüme ye ihtiyaç duymaktadır. 
Makine ve cihazların broşürleri, tanıtım katalogları, kullanım kılavuzları gibi pek çok teknik belgenin Çince çevirisi, Çince tercümesi talep edilmektedir.
Bunun yanı sıra, şirketler aralarında yaptığı sözleşmelerin, yazışmaların ve maillerin Çinceden Türkçeye tercüme, Türkçeden Çinceye çeviri si için tercüme bürosu veya Çince tercüme bürosu arayışı içerisindedir.
Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri gereklilikleri, mahkeme belgeleri, evlilik belgeleri ya da diğer yasal önem teşkil edilen belgelerin özen gösterilerek Çinceden Türkçeye, Türkçeden Çinceye noter onaylı ya da yeminli olarak tercümesi en büyük ihtiyaçlar arasındadır.
Çince alfabe açısından zor bir dildir. Bunun yanı sıra tonlamaların bir sözcüğün ifade ettiği anlam üzerinde belirgin bir etkisi vardır. Bu açılardan ele aldığımızda tercüme olarak yapılması en zor dillerden birisidir. Bu bakımdan profesyonel, alanında uzman ve kaliteli çeviriler icra eden bir tercüme şirketi tarafından Çince Hukuki Tercüme, Çince Teknik Tercüme ve Çince Akademik Tercüme hizmetlerinin yapılması gerekmektedir.
Tüm bu sözünü ettiğimiz niteliklere sahip olan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, Perpa Ticaret Merkezi ( Perpa )nde uğrak alanlarınızdan biri olabilmek adına yanınızdadır. Kurulduğu günden bu yana etik değerler çerçevesinde kademeye kaydeden, profesyonelliğinden ve kalitesinden ödün vermeyen hizmet anlayışı, ve uygun fiyatlarıyla faaliyet göstermektedir.
Çince yeminli tercüme, Çince çeviri, Çince tercüme, Çince acil tercüme ve Perpa Çince hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifimiz için bizlere www.okeanostercume.com.tr adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz…
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!