Çince Yeminli Tercüme, Çince Tercüme ve Çince Çeviri

Çince Yeminli Tercüme, Çince Tercüme ve Çince Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme yaptığı tüm Çince tercüme ve Çince çeviri projelerini uygun fiyat, hız ve kalite kapsamında uluslararası standartlara bağlı olarak gerçekleştirmektedir.

Dünyanın en büyük ülkesi Çin ve Çin ile Türkiye ilişkisi arasında yapılan tüm işlemlerde gerçekleştirilmesi gereken Çince tercüme ve Çince çeviri hizmetini sağlayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi başarılarını uluslararası seviyeye taşımış uluslararası pazarda yer almaktadır.

Çin tüm dünya için önemli olduğu ve günlük hayatta kullandığımız ve çok alıştığımız “made in China” ibaresinin sürekliliğinin sağlanması açısından önemli olan Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye arasında başta ticari ve ekonomik faaliyetler olmakla birlikte bireysel tüm işlemlerde ortaya çıkan dil farklılığına son vermek amacıyla Çince Türkçe tercüme ve Çince Türkçe çeviri işlemlerini yaparken nelere dikkat etmeli, nasıl bir yol izlenmeli ve hangi prosedür uygulanmalıdır sorularının yanıtları yer almaktadır.

Çince Türkçe Ticari Tercüme ve Çince Türkçe Ticari Çeviri

Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında özellikle teknolojinin uzaklığı daha yakın kılması ve karşılıklı olarak her iki ülkenin de ticari faaliyetlerini iyileştirmek amacıyla yaptığı çalışmalar ve DEİK Türkiye-Çin İş Konseyi kapsamında yürütülen çalışmalar sayesinde her gün karşılıklı artan ithalat ve ihracat hacmi trafiğinin sekteye uğramaması gerekir.

Çince Türkçeye nazaran çok farklı bir dildir. İlk bakışta alfabesi, çok büyük bir farkla değişiklik gösteren yazı hacmi ve gramer yapısı bulunmaktadır.

  • Bu denli büyük farklılıklara sahip iki dil arasında özellikle spesifik terminolojiye sahip alanlarda kaliteli Çince ticari tercüme ve Çince ticari çeviri yapılırken ilk etapta yapılması gereken kaynak metnin doğru analiz edilmesidir.
  • İkinci olarak yapılması gereken terminoloji tespiti yapılmasıdır. Hukuki, teknik, tıbbi ve Çince ticari tercüme ve Çince ticari çeviri tespitini doğru belirlemektedir.
  • Bunların ardından projeye uygun Çince tercüman ve Çince tercüme ekibi belirlenmelidir.
  • Çince tercüman tarafından yapılan Çince tercüme ve Çince çeviri yapılmasının ardından en az bir ya da iki editör tarafından da belirli kontroller sağlanmalıdır.
  • Müşteri talebi doğrultusunda gereksinim duyulması halinde yerelleştirme hizmeti verilmelidir.

Çince ticari tercüme ve Çince ticari çeviri alanında belirtilen bu kriterler tüm Çince Türkçe tercüme ve Çince Türkçe çeviri projelerinde de yer almalıdır.

Türkiye’de kurulan Çin menşeili şirketlerin şirket kuruluşları ve sonrasında yürüttükleri tüm faaliyetler ve ihaleler için gerek duyulan ihale dosyaları, kullanım kılavuzları, patent dosyaları, uyumluluk belgeleri ve daha fazlası için müşteri talebi doğrultusunda Çince yeminli tercüme ve Çince yeminli çeviri işlemi gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra bireysel olarak eğitim, evlilik, vatandaşlık, seyahat ve daha birçok amaca bağlı Çin’den Türkiye’ye ya da Türkiye’den Çin’e gerçekleşen bireysel başvurular sırasında birçok Çince yeminli tercüme ya da Çince noter yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Çince yeminli tercüme ve Çince noter tasdikli çeviri hizmeti kapsamında sağlanan işlemlerde;

Nüfus Cüzdanı Tercümesi

Doğum Belgesi Tercümesi

İkametgah Tercümesi

Pasaport Tercümesi

Ehliyet Tercümesi

Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Sabıka Kaydı Tercümesi

Faaliyet Belgesi Tercümesi

İmza Sirküleri Tercümesi

Vergi Levhası Tercümesi

Vekaletname Tercümesi

Sicil Gazetesi Tercümesi

Ruhsat Tercümesi

Mahkeme Kararı Tercümesi

Maaş Bordrosu Tercümesi

Kaza Raporu Tercümesi

Dilekçe Tercümesi

Doktor Raporu Tercümesi

Rapor Tercümesi

Temyiz Belgesi Tercümesi

Diploma Tercümesi

Transkript Tercümesi

Tasdikname Tercümesi

Askerlik Belgesi Tercümesi

Tapu Tercümesi

Muvafakatname Tercümesi

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Sözleşme Tercümesi

İthalat İhracat Belgeleri Tercümesi

Apostil Tercümesi

Uygunluk Belgesi Tercümesi

Sertifika Tercümesi

Taahhütname Tercümesi

Gibi evrakların işlemleri ele alınmaktadır. Çince noter yeminli tercüme ve Çince noter yeminli çeviri işleminin ardından apostil talep edilebilmektedir. Apostil işlemi birçok dilde olduğu gibi kaymakamlıklarda tasdik edilmez. Çince noter onaylı tercüme ve Çince noter tasdikli çeviri işlemi sonrası talep edilen apostil işlemi kaymakamlıklarda değil valilikte gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana Çince tercüme ve Çince çeviri projelerini uluslararası geçerliliği olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürütmektedir.

Bunun yanı sıra müşterilerine son teknolojiye sahip müşteri paneli ile hizmet sunmakta olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterilerine gerekli güven ve şeffaflığı sunan ve bunu amaç haline getiren yegane Çince yeminli tercüme bürolarından biridir.

Çince yeminli tercüme, Çince tercüme ve Çince çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!