Danca Tercüme ve Danca Çeviri

Danca Tercüme ve Danca Çeviri Hizmeti

Danca tercüme ve Danca çeviri, Danimarka Türkiye arasında yaşanan tüm ilişkiler sırasında Danca yazılı tercüme veya Danca sözlü tercüme olarak talep edilmektedir. Danimarka, Faroe Adaları, Avrupa Birliği İskandinav Kurulu’nun resmi dili olan Danca Hint Avrupa ailesinin Cermen Dillerinin İskandinav dil koluna bağlıdır. Danca Latin alfabesi ile yazılmaktadır ve dünya üzerinde 5,5 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

Başlıca ticaret ortakları: Almanya, İsveç, Norveç, İngiltere, Çin, Hollanda

Başlıca ihracat ürünleri: Jenaratör setleri, tıbbi ilaçlar, domuz eti, insan ve hayvan kanı, serum, aşı, toksin vb. ürünler, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar.

Başlıca ithalat ürünleri: Motorlu taşıtlar yedek parçaları, tıbbi ilaçlar, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar, başka yerde belirtilmeyen mallar, telefon setleri

İhraç ürünlerimiz makine ve teçhizat, et ve et ürünleri, süt ürünleri, balık ve ilaç

İthal ürünlerimiz: makine ve yedek parça, ham maddeler, sanayi için yarı mamüller, kimyasallar ve tarım ürünleri

İki ülke arasındaki ilişkiler 1925 yılında başlamış, Türkiye Cumhuriyeti ile Danimarka Kraliyeti arasında Dostluk Anlaşması kurulmuştur. Danimarka’da yaklaşık 65 bin kişilik Türk toplumu yaşamakta ve ülkenin en büyük göçmen grubu olarak ön plana çıkmaktadır.

2017 yılında Türkiye Danimarka arasında ikili ticaret hacmi 1,82 milyar ABD Doları ve ihracat 1,002 milyon ABD Doları ve ithalat 808 milyon ABD Doları’dır. 2017 yılı sonunda ülkemizde 666 Danimarka sermayeli şirket başta rüzgar enerjisi, inşaat, imalat, sağlık, turizm ve gıda alanlarında faaliyet göstermektedir.

Danca Teknik Tercüme ve Danca Teknik Çeviri

İthalat ve ihracatı yapılan tüm teknik cihazların kullanım kılavuzu, teknik şartnameler, el itapçıkları gibi evrakların Danca teknik tercüme ve Danca teknik çeviri işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca iki ülkenin ortak yürüttüğü teknik projelerin birçoğunda Danca teknik tercüme ve Danca teknik çeviri işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Danca teknik tercüme ve Danca teknik çeviri, alanında uzman, deneyimli tercüman ve editörler tarafından işlem yapılmaktadır. Danca teknik tercüme ve Danca teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken cümleler net, kısa yalın anlatım kullanılarak tercüme edilmeli ve terminolojinin doğru kullanılması ve bütünlüğü dikkat edilerek gerçekleştirilmelidir.

Danca Hukuki Tercüme ve Danca Hukuki Çeviri

İki ülke arasında yürütülen tüm süreçlerde Danca hukuki tercüme ve Danca hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Danca hukuki tercüme ve Danca hukuki çeviri işlemlerinde hukuki terminolojinin doğru ve yerinde kullanılması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca hukuki tercümanın her iki ülkenin hukuk sistemleri hakkında bilgi sahibi olması doğru terminolojik kullanımı sağlar.

Danca Vize ve İkamet Tercümesi

Tüm turist vizesi, öğrenci vizesi, çalışma vizesi, vatandaşlık işlemleri, ikamet işlemleri gibi işlemlerin tümünde Danca vize ve ikamet tercümesi işlemleri gerçekleştirilir. Pasaport, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, diploma, transktript, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, sabıka kaydı gibi evraklar müşteri talebi doğrultusunda Danca yeminli tercüme veya Danca noter onaylı tercüme şeklinde düzenlenir. Danca yeminli tercüme ve Danca noter onaylı tercüme işlemleri sırasında tercümesi yapılacak evrakın orjinali ibraz edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm tercüme projelerinde olduğu gibi Danca tercüme ve Danca çeviri hizmetlerinde de profesyonel yaklaşımını sürdürmektedir.

Danca tercüme, Danca çeviri ve Danca yeminli tercüme projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!