Endonezce Tercüme ve Endonezce Çeviri

Endonezce Tercüme ve Endonezce Çeviri Hizmeti

Endonezce tercüme ve Endonezce çeviri işlemleri talep edilen tüm dökümanlarda yazılı Endonezce tercüme ya da sözlü Endonezce tercüme olarak düzenlenmektedir.

Endonezce, Endonezya’nın resmi dilidir ve Latin alfabesi ile yazılmaktadır. Endonezya 1945 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir ve buna bağlı olarak kalabalık nüfusuna istinaden dünyanın en çok konuşulan dillerinden de biridir. Ülkedeki herkes öncelikli olarak yerel şivelerini konuşsa da herkes Endonezce’yi ikinci dil olarak bilir.

Türkiye 1941 yılında Endonezya’yı resmi olarak tanıdı ve iki ülke arasındaki ilişkiler 1950 yılında başladı.

Türkiye Endonezya arasındaki ticaret hacmi 2 milyar ABD Doları seviyesinde ve Türkiye’de Endonezya sermayeli 3 firma ve Endonezya’da Türkiye sermayeli 11 firma faaliyet göstermektedir. Endonezya Türkiye’nin de içinde olduğu D-8 üyesidir. 1959 yılında Ticaret Anlaşması, 1982 yılında Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması, 1997 yılında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması, 1997 yılında Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması bu iki ülke arasında imzalanmıştır. Bu bağlamda her iki ülke arasındaki ticari faaliyetler her geçen yıl artış göstermektedir. Endonezya Türkiye arasında imzalanan tüm protokoller, anlaşma, sözleşme gibi hukuki evrakların Endonezce hukuki tercüme ve Endonezce hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Bu evraklar müşteri talepleri doğrultusunda Endonezce yeminli tercüme ve Endonezce noter onaylı tercüme şeklinde hazırlanır.

Endonezya Türkiye arasında yürütülen ticari faaliyetler kapsamında ticari belgeler, ticari yazışmalar, ticari faturalar, ihale evrakları, ticari teklifler, raporlar, bankacılık evrakları, finansal belgeler, toplantı dökümanları, vekaletnameler, nevi değişikliği, kapanış belgesi, dolaşım sertifikası, ATA karnesi, ATR dolaşım belgesi, dilekçe, toplantı notları, yönetim kurulu kararı, vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket ana sözleşmesi, genel kurul kararı, gümrük beyannamesi gibi evrakların Endonezce ticari tercüme ve Endonezce ticari çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Ayrıca ticari ilişkilere bağlı olarak mali tablo analizleri, sigorta belgeleri, yıllık raporlar, bilançolar, hesap planları, borç tabloları, banka raporları, makbuzlar, faaliyet raporları, finansal analiz, ekonomi bültenleri, banka yazışmaları ve bankacılık evrakları, yatırım analizleri gibi dökümanların Endonezce finansal tercüme ve Endonezce finansal çeviri işlemleri yürütülmektedir. Tüm Endonezce tercüme ve Endonezce çeviri projelerinde terminolojik bütünlük, terimlerin doğru kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi edindiği EN15038 Hizmet Kalite Standartları belgesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışını belgelendirmekte ve tüm tercüme prosesine entegre etmektedir.

Ayrıca “Gizlilik İlkelerine” bağlı kalarak çalışmaktan ödün vermeyen Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşteri talepleri doğrultusunda kurumsal müşterileri ile karşılıklı Gizlilik Sözleşmesi düzenlemektedir.

Endonezce tercüme ve Endonezce Çeviri projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!