Endüstriyel Çeviri

Endüstriyel Çeviri

Çeşitli konular üzerine teknik içeriklerle hazırlanan belgelerin ya da metinlerin çeviri işlemi endüstriyel çeviri olarak adlandırılmaktadır.

Endüstriyel çeviri, teknik çeviri kapsamında ele alınmaktadır. Dolayısıyla teknik çeviri olarak da adlandırılabilmektedir.

Otomotiv, havacılık, denizcilik, uzay teknolojileri, mühendislik, telekomünikasyon, makine, elektrik, elektronik, otomotiv, otomasyon, inşaat, bankacılık, tarım, denizcilik, edebiyat, tıp, bilişim gibi pek çok alanda pek çok belgenin endüstriyel çevirisi talep edilmektedir. Türkiye’nin dış ülkelerle pek çok ithalat ve ihracat işlemi gerçekleştirmesi kapsamda teknik ve endüstriyel ürün ve belgelerin, sertifikaların, teknik şartnamelerin, kullanım kılavuzlarının, teknik ihale dokümanlarının, inşaat, makine, madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmaların kataloglarının, web sitelerinin endüstriyel çeviri ve teknik çevirisine oldukça sık ihtiyaç duyulmaktadır.

Endüstriyel çeviri terminoloji bakımından gerçekleştirilmesi zor bir işlemdir. Dolayısıyla mutlaka teknik terminoloji bilgisi olan ve mühendislik, endüstri, inşaat, bilişim, makine gibi alanlarda deneyim sahibi tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yeni ürünler piyasaya çıkmaktadır. Dolayısıyla yeni terminolojiler oluşmaktadır. Bu bakımdan endüstriyel çeviri, yazılım tercümesi ve otomasyon tercümesi işlemini gerçekleştirecek tercüman mevcut terminolojiyi inceleyerek yeni terminolojiye adapte etmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi endüstriyel çeviri ve teknik çeviri kapsamında tercüme sektörünün lider firmalardan birisidir. Her biri belirli bir uzmanlık alanında kendini geliştirmiş profesyonel ve deneyimli tercüman kadrosu aracılığıyla endüstriyel çeviri talebinde bulunduğunuz dokümanlarınız için kaliteli ve güvenilir çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Şirketlerin alacağı endüstriyel çeviri ve teknik çeviri hizmeti aracılığıyla şirketlerini dünyaya açacağının bilincinde bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve müşterilerinin talep, beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda kendini her geçen gün yenilemekte ve geliştirmektedir.

Her projede Avrupa’da tek geçerli çeviri standardı olan EN15038 Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda çalışmalarını yürüten Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercüme sektöründe lider firmalardan birisi olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin endüstriyel çeviri ve teknik çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir, 05539103132, 2122214521 numaralı whatsapp hattımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!