Erasmus Programı

Erasmus Programı

Erasmus Tercüme ve Erasmus Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme öğrencilerin eğitim hayatındaki eşsiz yolculuğunda erasmus tercüme ve erasmus çeviri işlemlerinde gerekli tüm evraklarını ihtiyaçları doğrultusunda hazırlamakta ve bu konuda deneyimlerinin farkını ortaya koymaktadır.

Erasmus Projesi farklı şekil ve koşullarda son güncellenmiş haliyle Erasmus+ Programı olarak adlandırılmaktadır.

Erasmus Projesi Üniversite öğrencilerinin hareketliliği için Avrupa topluluğu eylem programı olarak açılımı olan ve akademisyen yükseköğretim kurumu ortak çalışmaları sonrası üniversite öğrencilerine eğitim hayatlarının içerisinde yurt dışında kısa dönemli eğitim şansı sunan bir Avrupa Birliği teşvik programıdır.

Erasmus Programı 2014 yılında güncellenmiş ve artık Erasmus+ Programı olarak 2020 yılına kadar devam edecektir.

Erasmus+ Programı üniversite öğrencilerine sadece eğitim fırsatı tanımamaktadır. Yeni bir ülke, yeni kültür ve eşsiz deneyimleri çok erken yaşta hibe programı kapsamında öğrencilere sunmaktadır.

Eğitim, öğrenim, çalıma ve staj, gözlem, keşif gibi imkanlar sunmak ve öğrencilerin ufkunu genişletmek adına sunulmuş eşsiz fırsatlardır.

Erasmus+ Programı eğitim, öğretim, staj, gönüllü çalışmalar, sportif faaliyetler anlamında kaliteli eğitim düzeyini daha iyi bir seviyeye taşımak amacıyla düzenlenmektedir.

Erasmus+ Programı ile Yapılan Değişiklikler

Erasmus+ Programı eskisine nazaran daha geniş bir perspektifte ve uygulanması daha mümkün koşullarda hazırlanmıştır. Bu bağlamda hem öğrenciler hem de akademisyenlere yurt dışı imkanı sunan program kapsamında yapılan işlemlerden biri de erasmus tercüme ve erasmus çeviri işlemidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, uluslararası platformda faaliyet gösteren bir firma olarak tüm erasmus tercüme ve erasmus çeviri işlemlerinde gerekli profesyonel hizmeti sağlamakta ve uluslararası düzeyde hizmet sunmaktadır.

Erasmus+ Programı’nda Yer Alan Ülkeler

28 AB üyesi ülke; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan) AB üyesi olmayan program ülkeleri; Norveç, İzlanda, Lihtenştayn, İsviçre, Makedonya ve Türkiye Üçüncü ülkeler; Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ Cumhuriyeti, Sırbistan, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Moldova, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Cezayir, Mısır, İsrail, Ürdün, Lübnan, Libya, Fas, Filistin, Suriye ve Tunus yer almaktadır.

Erasmus Sürecinde Talep Edilen Evraklar Nelerdir?

  • Okul kabul mektubu ve kabul mektubu tercümesi
  • Erasmus+ belgesi ve noter yeminli tercümesi
  • Noter onaylı sabıka kaydı tercümesi ve orijinali

Tüm erasmus+ belgeleri başvuru tarihinde hazır bulundurulmalıdır. Eğer kişinin hibe alması söz konusu değil ise banka hesap yazısı ve banka hesap yazısı noter onaylı tercümesi de evraklar arasına eklenmelidir.

Erasms Faydalanma Şartları

Erasmus+ Programı aşağıda yer alan nitelikteki kişilere sağlanmaktadır. Yükseköğretim alanında; üniversite öğrencileri, akademisyenler ve yükseköğretim çalışanları, Mesleki eğitim alanında; meslek okulları öğrencileri, çıraklar, profesyoneller, eğitimciler, mesleki eğitim alanında çalışanlar, Okul eğitimi alanında; ilk ve ortaöğretim öğrencileri, okul liderleri, öğretmenler ve okul çalışanları,

Yetişkin eğitimi alanında; öğreniciler, eğitimciler, yetişkin eğitimi veren kurumların üyeleri ve çalışanları,

Gençlik alanında; 13-30 yaş arası gençler, gençlik çalışanları, gençlik kuruluşlarının üyeleri ve çalışanları,

Kısaca ifade etmek gerekirse, her yaş ve her kesimden bireyler ile her düzeyden kurum ve kuruluşlar programdan faydalanabilir.

Erasmus+ Programı Adaylar İçin Fırsatlar

Yurt dışında çalışma ve öğrenim görme fırsatı 2 milyon öğrenciye tanınacak

Mesleki eğitim öğrencileri eğitim hayatlarının bir kısmını yurt dışında geçirecek

200 bini aşkın Yüksek lisans öğrenci, yeni bir kredi garanti programından ve Ortak Master

Yüksek lisans öğrencileri de burstan fayda sağlama imkanı edinecek

500 binden fazla genç yurt dışında gönüllü ve gençlik işlemlerinde yer alarak çalışacaktır.

800 bin eğitimci, öğretmen, eğitimci, trainers, eğitim personeli ve genç yurt dışında eğitim alacak ve çalışacak.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi erasmus tercüme ve erasmus çeviri hizmetini EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında sağlamaktadır.

Erasmus tercüme ve erasmus çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!