Farsça İngilizce Çeviri

Farsça İngilizce Çeviri

İran İslam Cumhuriyetinin, Afganistan’ın ve Tacikistan’ın resmi dili olarak kabul edilen Farsça diğer pek çok ülkede (Pakistan, Özbekistan, Basra körfezi ülkeleri vb.) de konuşulan şiirsel ve melodik özelliğe sahip bir dildir. İran’ın pek çok ülke ile ticari, siyasi vb. birtakım ilişkiler içerisinde bulunması Farsça İngilizce çeviri talebinin rağbet görmesine zemin hazırlamıştır.

Farsça İngilizce çeviri bugün hukuki, tıbbi, teknik, ticari, edebi, finansal vb. pek çok alanda talep edilmektedir. İran’ın petrol ve doğal gaz rezervine sahip olması diğer ülkelere doğal gaz ihracatında bulunmasına olanak sağlayarak ülkeler arası iletişimin gerçekleşmesine sebebiyet vermektedir. Bu anlamda Farsça İngilizce çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Farsça dil yapısı olarak İngilizceden çok farklı bir görünüme sahiptir. Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İran öbeğinde yer alan Farsça ve Hint-Avrupa dil ailesinin Germen dilleri kolunda yer alan İngilizce birbirlerinden oldukça farklı özelliklere sahip iki dildir. Bundan dolayı Farsça İngilizce çeviri her iki dile de hakim, her iki dilin özellikleri, kültürleri hakkında bilgi sahibi tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Farsça İngilizce çeviri hukuki alanda düşünüldüğünde iki ülkenin farklı hukuk sistemlerine sahip olduğu aşinadır. İran şeriatla yönetilen bir ülkedir, bundan dolayı yasal düzenlemeleri ve hukuki yaptırımları ana dili İngilizce olan bir ülkeye göre daha ağır olabilmektedir. Bundan dolayı Farsçadan İngilizceye yapılacak hukuki belgelerin (mahkeme kararları, sözleşmeler, anlaşmalar, vekaletname, muvafakatname, kanun ve yönetmelikler vb.) çeviri işlemi her iki ülke hukuk sistemine, hukuki terminolojiye hakim tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkçe farsça çeviri işlemi uygulanırken de aynı durum söz konusu olup, İngilizce Türkçe çeviri işlemi de hukuk ve diğer tüm dillerde aynı dikkat ve hassasiyetle ya da çok yönlü bakış açısıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bünyesinde hukuki, tıbbi, akademik, teknik, finansal, edebi vb. alanlara hakim tercüman kadrosunu bulundurmaktadır. Bunların yanı sıra web sitenizin çevirisini talep etmeniz halinde, noterlerde ya da ticaret odalarında sözlü tercümeye ihtiyaç duymanız halinde Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi en güvenilir, en kaliteli, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetini sizlere sağlayacaktır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Farsça İngilizce çeviri, İngilizce Farsça çeviri hizmetleri ile ilgili olarak bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz info@okeanostercume.com.tr adresine mail gönderebilir, www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, hizmetlerimizle ilgili olarak bilgi alabilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşarak müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!