Farsça Tercüme

Farsça Tercüme

İran, Afganistan ve Farsça konuşulan diğer ülkelerden pek çok vatandaşın Türkiye’ye çeşitli sebeplerden dolayı göç etmesi sonucu Farsça tercüme hizmetine olan ihtiyaç artmıştır.

Farsça İran, Afganistan ve Tacikistan’da resmi dili olan, Gürcistan, Hindistan ve Pakistan’da da konuşulan bir dil olarak son zamanlarda gelişim kazanan dillerden birisidir.

İran’ın doğal gaz rezervine sahip olmasından dolayı ticarette, Pers kültürünün sahip olduğu derinlikten dolayı bilimde, sanatta, tarihte, İran’ın siyasal anlamda söz sahibi bir ülke olmasından dolayı siyasette Farsçanın baskın bir dil olması Farsça tercüme ve Farsça yeminli tercüme taleplerini artırmıştır.

Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, teknik şartname, CE belgesi, el kitapçığı gibi belgelerin Farsça teknik tercümesine, sözleşme, anlaşma, şirket tüzüğü, taahhütname, vekaletname belgelerin Farsça hukuki tercümesine, faaliyet belgesi, ithalat ve ihracat evrakları, poliçe, bilanço, ticaret sicil gazetesi gibi evrakların Farsça ticari tercümesine oldukça sık ihtiyaç duyulmaktadır.

Teknik tercüme, ticari tercüme ve hukuki tercüme gerçekleştirilmesi büyük profesyonellik ve deneyim gerektiren yazılı tercüme türleridir. Dolayısıyla müşteriler ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayan bir Farsça tercüme bürosu ile çalıştıklarında Farsça tercüme hizmetinden tam verim alabilmektedir.

Farsça tercüme işleminin kaliteli, güvenilir ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi için belli başlı ölçütler bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Hem Farsça hem de Türkçenin dil özelliklerine hakim olmak,
  • Hem Türk hem de Fars kültürüne, geleneklerine, hukuk sistemine, ekonomisine hakim olmak,
  • Teknik, hukuki, tıbbi, ticari, finansal terminoloji bilgisine sahip olmak
  • Farsça tercüme esnasında hem yazılı hem de sözlü olarak akıcı ve etkin bir dil kullanmak

Yukarıda bahsi geçen ölçütleri tam anlamıyla sağlayan bir Farsça tercüme bürosunun tercüman kadrosuyla çalıştığınız takdirde kaliteli Farsça tercüme hizmeti alma olanağınız artmaktadır.

Kaliteli ve güvenilir Farsça tercüme hizmetinin yanı sıra uygun Farsça tercüme fiyatlarının sağlanması da Farsça tercüme talebinde bulunan bir müşterinin seçeceği Farsça tercüme bürosunu etkilemektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel Farsça tercüman kadrosuyla müşterilerinin aradığı kriterlerde ve kalitede uygun Farsça tercüme fiyatlarıyla Farsça tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Farsça tercüme, Farsça tercüme fiyatları ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı veya 212 221 45 21 numaralı sabit hat aracılığıyla kurumsal müşterime temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!