Farsça Yeminli Tercüme

Farsça Yeminli Tercüme

Hint-Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint-İran dillerinin İran öbeğine bağlı olan Farsça, İran, Afganistan, Tacikistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulmakta olan dildir. Farsça İ.Ö. 550-330 yılları arasında İran' da hüküm süren Persa halkı tarafından konuşulan dilden türemiştir. Farsça ve lehçeleri bugün İran, Afganistan ve Tacikistan’da resmi dil statüsündedir. 
İran’ın çok eskilere dayanan bir tarihi vardır. Bin yıllık eserleri ile köklü ve sağlam kültürü komşu ülkeler tarafından bilinmektedir. 
İran ile Türkiye ilişkileri göz önüne alındığında ticari ilişkiler bağlamında iki ülke arasındaki ticaret hacmi git gide yükselmektedir. Türkiye yüzde 30 dolaylarındaki 10 milyar metreküplük doğal gaz ihtiyacını İran’dan karşılamaktadır. Aynı zamanda İran Avrupa pazarına açılabilmek adına Türkiye üzerinden geçecek olan Nabucco pipeline projesi 2010 yılında imzalanmış ve onaylanmıştır.
İki ülkenin yapacağı ticari işbirlikleri, aralarında gerçekleşecek hukuki ilişkiler, İran kültürünün böylesi tanınması, İran’ın doğal gaz ve petrol üretimindeki konumu ve diğer pek çok sebepten dolayı iki ülke arasındaki ilişkilerin sağlam bir zeminde gerçekleşmesi için Türkçeden Farsçaya tercüme, Farsçadan Türkçeye tercüme ihtiyacı doğmuştur.
Teknik, tıbbi, hukuki, akademik vb. pek çok alanda Farsça tercüme hizmetine ihtiyaç duyulur. 
İran ile Türkiye arasında gerçekleşen ticari, ekonomik, teknolojik alışverişlerde katalog, broşür, ISO ve TSE belgesi, teknik şartnameler, kullanım kılavuzları vb. dokümanların çevirisine ihtiyaç duyulur. Teknik çeviri de terminoloji büyük önem teşkil etmektedir.
Vekaletname, şirket sözleşmesi, şirket tüzüğü, taahhütname, vergi evrakları, tapu, şirket sunumları,  vb. evrakların İran ile Türkiye arasında gerçekleşen yasal düzenlemeler açısından Farsçadan Türkçeye çeviri, Türkçeden Farsçaya çevrilmesi gereklidir.
Türkiye’ye akademik kariyer ini devam ettirmek, vatandaşlık başvurusu, evlilik, tıbbi nedenler, iş, seyahat, gayrimenkul alım satımı, şirket kuruluşu için pek çok İran vatandaşı gelmektedir. Söz konusu işlemler için doğum belgesi, evlilik belgesi, ölüm belgesi, pasaport, kimlik, diploma, transkript, kira sözleşmesi, tıbbi kayıtlar, nüfus kayıt örnekleri, vekaletname gibi evrakların Farsça yeminli tercüme si talep edilmektedir. Aynı zamanda Farsça yeminli tercüme devlet dairesine sunulacak belgeler, şirketler arasında yapılan sözleşmeler, ithalat ihracat belgeleri, vize başvuruları gibi evrakların çevirisinde de talep edilmektedir.
Farsça yeminli tercüme yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercümelerin noter onaylı bir biçimde tasdik edilmesi sürecini kapsamaktadır.  İlgili belgelerin olabildiğince hızlı, hatasız, kaliteli ve dilbilgisi kurallarına dikkat edilerek yapılması gerekmektedir.
Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme değerlerine bağlı, kalite politikasından ödün vermeyen, etik ilkeleri doğrultusunda Farsça yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır. Sahip olduğu Farsça yeminli tercüman ekibiyle çevirisine ihtiyaç duyduğunuzun evraklar kaliteli, dilbilgisi kuralları çerçevesinde ve olabildiğince hızlı bir şekilde tercüme edilir. 

Farsça yeminli tercüme, Farsça tercüme, Farsça çeviri, Farsça acil tercüme, Perpa farsça hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgi almak istemeniz halinde info@okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan yetkili arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!