Felemenkçe Yeminli Tercüme

Felemenkçe Yeminli Tercüme

Yaklaşık 24 milyon kişi tarafından konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dil grubuna mensup olan Felemenkçe bilinen iki lehçesi bağlamında şekillenir. Bunlar Hollanda’da konuşulan Hollandaca; Belçika’nın kuzeyinde konuşulan Flamancadır.  Ancak dil genel anlamıyla Felemenkçe adı altında bilinir. 
Genel adıyla söz etmek gerekirse Felemenkçe Hollanda’nın, Belçika’nın kuzey bölgesinin resmi dilidir. Ayrıca, bir zamanlar Hollanda sömürgesi olan Aziz Martin, Surinam, Aruba, Guyana, Hollanda Antiller, ve Virgin Adalarında da konuşulmaktadır.   
Bunların yanı sıra yine bir zamanlar Hollanda sömürgesinde olan Endonezya’da da yerel diller bağlamında Felemenkçenin büyük etkileri görülmektedir.
Fransa’nın kuzeybatısında yer alan Nord ilinin Dunkerque komününde konuşulmakta ve 17. yy’da Güney Afrika’ya göçmüş Hollanda asıllı Buğr’lar tarafından coğrafi uzaklık nedeniyle birtakım değişikliklerin yer aldığı lehçesi olan Afrikaans konuşulmaktadır. 
Aynı zamanda Hollanda’nın Almanya ve Fransa’dan sonra Türklerin en çok yaşadığı ülke olduğu bilinmektedir. Bu rakam 128 bini çalışan olmak üzere 372 728’dir. 
Bu doğrultuda Hollanda ve Türkiye ilişkilerini ele aldığımızda, ticaret, ekonomi, turizm alanlarında şekillendiğini görürüz. Ekonomik ve ticari ilişkiler bağlamında Türkiye ile Hollanda arasında çeşitli malların ihracatı ve ithalatı yapılmakta, pek çok alanda karşılıklı hizmetler sağlanmaktadır. 
İhracatı yapılan mallar ve hizmetleri motorlu kara taşıtları, giyim eşyaları, mineral yakıtlar ve yağlar vb. oluştururken; ithalatı yapılan mallar ve hizmetleri demir-çelik ürünleri, makine ve cihazlar vb. oluşturmaktadır. 
Bu bağlamda Hollanda ve Türkiye arasındaki tüm bu ticari alışverişler için Felemenkçe çeviri, Felemenkçe tercüme talep edilmektedir. Özellikle teknik cihaz ve ekipmanların katalogları, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, kullanım kılavuzları, Ar ge raporu gibi evrakların çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür teknik metinlerde terminolojiye, yazım ve dilbilgisine dikkat edilmeli, çevirisi yapılacak metin deneyimli, alanında uzman tercümanlar tarafından yapılmadır. 
Türkiye ve Hollanda arasında gerçekleşecek hukuki işlemler içinde Felemenkçe çeviri, Felemenkçe tercüme hizmetine gereksinim duyulmaktadır. Çevirisine ihtiyaç duyulan belgeler şunlardır: sözleşmeler, mahkeme kararları, yasalar vb. Söz konusu belgelerin çevirisi iki ülkenin hukuk sistemi ve ilgili terminoloji dikkate alınarak yapılmalıdır. 
Bazı evrakların çevirisinin müşteri talebi doğrultusunda ya da evrakı vereceğiniz kurumun talebi çerçevesinde yeminli tercüman kaşeli ya da noter onaylı olması gerekebilir. Bu bakımdan Felemenkçe yeminli tercüme ihtiyacı ortaya çıkar. 
Vize, ikamet, vatandaşlık, evlilik, boşanma, şirket kuruluşu, gayrimenkul alım satımı gibi işlemler için gerekli olan doğum belgesi, evlilik belgesi, pasaport, sürücü belgesi, kimlik kartı, göçmenlik belgesi, kira sözleşmesi, vekaletname gibi evrakların çevirisinde Felemenkçe Yeminli Tercüme talep edilir. 
Bu doğruda müşterinin talebine göre evraklar Felemenkçe yeminli tercüman kaşeli ya da Felemenkçe noter onaylı şeklinde düzenlenir. 
İstanbul’un ticari çerçevede en işlek ticaret merkezlerinden biri olan Perpa Ticaret Merkezi nde yer alan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme etik ilkeleri doğrultusunda, uygun fiyatları ve kalite garantisiyle Felemenkçe yeminli tercüme hizmeti vermektedir. 
Felemenkçe yeminli tercüme, Felemenkçe tercüme, Felemenkçe çeviri, Felemenkçe acil tercüme, Felemenkçe tercüman, Felemenkçe yeminli tercüman, Perpa Felemenkçe hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.okeanostercume.com.tr adresimizden veya info@okeanostercume.com.tr mailimiz ile bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bilgi alabilirisiniz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!