Fransızca Çeviri ve Fransızca Tercüme

Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri Hizmeti

Fransızca, Hint Avrupa dil ailesinin Roman dilleri alt biriminden Fransa ve Fransız uygarlığını benimsemiş ve eski Fransız sömügesi altında olan ülkeler tarafından konuşulmaktadır.

Dünyada yaklaşık 200 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

Fransa Türkiye’nin her zaman hareketli ilişkiler içerisinde olduğu bir ülkedir. Türkiye’de yabancı sermayeli yatırımcı olarak 6. Sırada olan Fransa ile ihracat ve ithalat alanında geniş bir iş hacmine sahiptir. Fransız Kralı Fransuva’nın Şarlken tarafından esir alınması sonrası 1525 yılına dayanan ilişkiler devam etmiş olup, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ilk tanıyan AB ülkesidir. Birçok kez inişli çıkışlı ilişki içerisinde olan Fransa Türkiye 2009 yılında Fransa’da Türkiye yılı kutlanmış, eyfel kulesi günlerce kırmızı beyaz olarak ışıklandırılmıştır. Fransa’da Türkiye kendini tanıtma fırsatı bulmuştur.

Tüm bunların yanı sıra Fransızca Türkiye’de öğrenimi en dinamik diller arasında üst sıralarda yer almakta olup Fransızca dilinde eğitim kurumları bulunmaktadır. Fransa vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında olan Türkiye aynı zamanda modern ve çağdaş edebiyat eserleri en çok Fransızca’ya çevrilmekte ve Fransa’da yayınlanmaktadır.

Fransa’da ortalama 400.000’den fazla Türk ve Türk kökenli vatandaş yaşamakta ve yüksek öğrenim için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Fransızca, Fransa ile ticari, eğitim, yaşam, tatil, çalışma gibi birçok alanda ilişkilere sahip olduğumuz bir ülke olması sebebiyle yoğun olarak çalışma sürdürülen bir dildir.

Fransızca Vize Tercüme ve Fransızca Vize Çevirisi gerektiren konsolosluk ve vize işlemleri için doğum belgesi, pasaport, ikametgah, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, banka hesap ekstreleri, kişinin çalıştığını gösteren belge, vize talep dilekçesi gibi vize evraklarının Fransızca yeminli tercüme veya Fransızca noter onaylı tercüme konusunda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme olarak gerekli hizmetleri sağlıyoruz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri hizmetini profesyonel ekibi ile sürdürmektedir.

Fransızca vize işlemleri dışında;

Fransızca Akademik Tercüme; Akademisyenlerin yürüttüğü makale, tez, ödev, araştırma dosyalarında Fransızca Akademik Tercüme hizmeti sunulmaktadır. Fransızca Akademik Tercüme dosyaları fizik, matematik, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik, mimarlık, tıp ve daha birçok eğitim alanında gerçekleştirilmektedir. Yurt dışında yayınlanacak olan makaleler için müşteri talepleri doğrultusunda yerelleştirme hizmeti sunulmaktadır.

Fransızca Teknik Tercüme; Fransa en yoğun ticari ilişkiler yaşadığımız ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Fransa’dan ithal edilen ürünlerin kullanım kılavuzu, el kitapçıkları gibi evrakların da Fransızca Teknik Tercüme hizmeti verilmektedir.

Fransızca Hukuki Tercüme; Fransa Türkiye arasında var olan tüm ilişkiler ve işlemler hukuki temeller üzerine inşa edilmektedir. Bireysel ve kurumsal anlamda mahkeme ve dava evrakları, sözleşme, anlaşma, kanun ve yasa maddeleri, vekaletname, ihtarname, ihbarname, hukuki yazışmalar ve hukuki kaynakların çok sayıda Fransızca Hukuki Tercüme ve Fransızca Hukuki Çeviri işlemi yapılmaktadır. Fransızca Hukuki Tercüme yapılırken Fransa ve Türkiye hukuki sistemi ve yasa ve kanunları konusunda deneyimli, bilgili tercüman ve editörler tarafından çalışılmaktadır. 

Fransızca, köklü eski bir dil olmanın yanı sıra Fransa’nın resmi dilidir. Fransızlar kendi ülke sınırları dışında dahi Fransızca konuşmayı tercih ediyorlar.

Fransızca Ticari Tercüme ve Fransızca Ticari Çeviri; Fransa Türkiye arasında yaşanan hareketli ilişkilerden bir tanesi de Türkiye’de Fransa menşeili, Fransa’da Türkiye menşeili çok sayıda şirket bulunmasıdır. Geniş bir ithalat ve ihracat yelpazesine sahip iki ülke arasında çok sayıda Fransızca Ticari Tercüme ve Fransızca Ticari Çeviri evrakı tercüme ihtiyacı bulunmaktadır. Ticaretin günümüz teknoloji ve iletişim araçlarının gelişmmesine bağlı olarak hızlı ve kaliteli olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu işlemler profesyonel ekipler tarafından sağlanmalı ve müşteri ihtiyaçlarını en hızlı ve kaliteli şekilde karşılamalıdır.

Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!