Fransızca dan Türkçeye Çeviri

Fransızca dan Türkçeye çeviri

Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri grubunda yer alan Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Romence ile birlikte Latinceden türeyen dillerden birisidir. Fransa ve Monako’da resmi dil olarak kabul gören Fransızca Belçika, İsviçre ve Lüksemburg ülkelerinin belli bölgelerinde ve Amerika kıtasında ve Afrika kıtasının büyük çoğunluğunda ana dil olarak konuşulmaktadır.

Özellikle otomotiv, bilişim, turizm, enerji, tıp vb. alanlarda Fransa’nın konumunun gelişmiş olmasından kaynaklı olarak çok sayıda belgenin Fransızca dan Türkçeye çeviri işlemi talep edilmektedir.

Fransa’nın ABD’den sonra dünyanın en büyük tarım ihracatçısı olması yine Fransızcayı ticari anlamda çevirisi talep edilen diller arasında ön sıralara taşımaktadır. Bunun yanı sıra Fransa’nın kimya (ilaç) sektörü ile İngiltere’yi ve Almanya’yı geride bırakarak Avrupa’nın en büyüğü olması bu alanda gerçekleştirilecek olan Fransızca dan Türkçeye çeviri işlemleri en sık talep edilenler arasındadır.

Başta teknik olmak üzere tıbbi, hukuki, akademik, edebi, finansal vb. pek çok alanda Fransızca dan Türkçeye çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kullanım kılavuzları, kataloglar, patentler, broşürler başta olmak üzere teknik veya mühendislik alan uzmanlığı gerektiren ya da tıbbi rapor, epikriz raporu, konsültasyon raporları, reçeteler gibi tıbbi alanda uzmanlık gerektiren bunun yanı sıra mahkeme kararları, vekaletnameler, imza beyannameleri, yasa maddeleri ve sözleşmeler gibi hukuki olarak uzmanlık gerektiren belgelerinizin Fransızca dan Türkçeye çeviri işlemini profesyonel tercüman kadrosuyla birlikte büyük hassasiyet, dikkat ve titizlikle sağlamaktadır.

Fransızca dan Türkçeye çeviri işleminin her iki dilinde farklı dil ailelerinde yer almaları, yapısal olarak farklı özelliklere sahip olmalarından kaynaklı olarak her iki dile de hakim tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bakımdan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ihtiyaç duyduğunuz hizmeti sizlere en kaliteli biçimde sunacaktır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Fransızca dan Türkçeye çeviri hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!