Fransızca Noter Onaylı Tercüme

Fransızca Noter Onaylı Tercüme

Resmi makamlara sunulmak üzere sözleşme, aile cüzdanı, mahkeme tutanağı, vekaletname, imza sirküleri gibi belgelerin Fransızca noter onaylı tercümesi gerekmektedir.

Fransızca noter onaylı tercüme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Fransızca tercüme işlemi gerçekleştirilmiş bir belgenin noterliklerce onaylanması için ise Fransızca yeminli tercümanlar tarafından aslına uygun olarak çevrilmiş, imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekmektedir.

Yurtdışındaki bir makama sunulması halinde ise Fransızca noter onaylı tercüme işlemi gerçekleştirildikten sonra herhangi bir kaymakamlıkta apostil işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Fransızca yeminli tercüman nasıl olunur?

Fransızca bildiğine dair resmi bir belgesi, diploması veya sertifikası bulunan tercümanların belirli bir Fransızca tercüme bürosu bünyesinde, büronun bağlı bulunduğu noterliklere giderek Fransızca yeminli tercümanlık başvurusunda bulunması ve noter tarafından tercümanın Fransızca bildiğine dair sağladığı belgelerin noter tarafından yeterli bulunması ve bu bağlamda tercümanın noter huzurunda yemin etmesi sonucunda Fransızca yeminli tercümanlık unvanı elde edilmektedir.

Fransızca noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler nelerdir?

Resmi kurumlar tarafından vize, vatandaşlık işlemleri, çalışma ve ikamet izni süreçleri, Fransa’nın eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma, evlilik ve boşanma süreçleri ve bankacılık işlemleri için belli başlı belgelerin Fransızca noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu belgeler şunlardır:

  • Mahkeme evrakları,
  • Vekaletname,
  • İmza sirküleri,
  • Nüfus kayıt örneği,
  • Doğum belgesi,
  • Adli sicil kaydı,
  • Sözleşme,
  • Aile cüzdanı,
  • Muvafakatname,

vb. belgeler Fransızca noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasında bulunmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Fransızca tercüme bürosu olarak bireysel ve kurumsal Fransızca noter onaylı tercüme ihtiyaçları için deneyimli, belirli bir uzmanlık alanı bulunan Fransızca yeminli tercümanları aracılığıyla profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Fransızca noter onaylı tercüme sürecinin taşıdığı resmiyetin bilincinde çalışmalarını sürdürerek tercüme işlemi gerçekleştirilen belgelerin editör ve kontrolör ekibi aracılığıyla kontrolünü sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Fransızca noter onaylı tercüme ve Fransızca yeminli tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!