Fransızca Tercüman

Fransızca Tercüman

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana geniş Fransızca tercüman kadrosu ile hizmet sağlamaktadır.

Fransızca tercümanlık özellikle Türkiye’deki Fransız kolejlerinin ve Fransızca’nın Türkiye’de çok talep görmesi ile birçok kişi tarafından mesleki kariyer olarak tercih edilmektedir.

Nasıl Fransızca Tercüman Olunur?

Özellikle yükseköğretim süreci öncesinde iş hayat ve kariyer planı yapan birçok kişi nasıl Fransızca tercüman olunur sorusunun cevabını araştırmaktadır. Dil öğrenmeyi seven, yeni kültürler deneyimlemekten mutluluk duyan, araştırma ve gelişime açık kişiler tarafından daha çok yapılabilirliği yüksek meslek grubudur tercümanlık.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Fransızca çevirmenlerin ve çevirmen adaylarının faydalanabileceği staj ve istihdam imkanı bulabileceği bir kurum olup, Fransızca tercümanların gelişimlerine destek olmuştur.

Birçok farklı sektörde firmanın yayınladığı Fransızca tercüman iş ilanlarını internette görmek ve Fransızca tercüman iş olanaklarını değerlendirebilmek mümkündür. Bazı iş ilanlarının detaylarında aranılan özellikler ve hatta Fransızca tercümanlık maaşlarının yayınlandığını görebilirsiniz.

Bu sayede gelecekte çalışmak istediğiniz pozisyonun talepleri doğrultusunda Fransızca tercümanlık alanında bireysel gelişiminize yön verebilirsiniz.

Üniversitelerin Fransızca tercümanlık taban puanları her geçen gün artan başvuru talebi ile yükselmektedir.

Fransızca tercüman olmak için;

  • Türkçe Fransızca dillerini anadil düzeyinde bilmeli
  • Türkçe Fransızca arasında yazılı ve sözlü tercüme yapabilmeli
  • Terminolojik anlamda en az bir alanda uzmanlaşmış olmalı
  • Belirli yazılım ve programları kullanabilmeli
  • Araştırma ve kendini geliştirme yönü yüksek olmalı

Fransızca yeminli tercüman olmak için;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sabıka kaydının bulunmaması
  • Yemin zaptı çıkarılan noterlik makamının bulunduğu il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
  • Her iki dili de bildiğini ve yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebiliyor olmak gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Fransızca tercüme konusunda geniş ve uzman kadrosu ile müşterilerine uygun fiyat, hız ve kalite kriterleri kapsamında hizmet sunmakta ve tüm hizmetlerini EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürütmektedir.

Fransızca tercümanlık hakkında daha detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeansotercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!