Fransızca Tercüman

Fransızca Tercüman

Kurumsal ve bireysel olmak üzere pek çok terminolojide Fransızca Türkçe çeviri hizmetine dolayısıyla Fransızca tercüman hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Fransızca Tercümanın Sahip Olması Gereken Nitelikler

  • Hem Fransızcanın hem de Türkçenin dilbilgisel ve anlamsal özelliklerine hakim olmak,
  • Hem Türk hem de Fransız kültürü, hukuk sistemi, edebiyatı ve ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Teknik, hukuki, tıbbi, edebi, ticari, finansal akademik başta olmak üzere pek çok alanın terminolojisine ve jargonuna hakim olmak,
  • Hem Türkçeyi hem de Fransızcayı iyi bir şekilde anlayıp akıcı bir şekilde konuşmak,
  • Etkili ve doğru cümleler kurmak

Yukarıdaki nitelikleri karşılayan bir Fransızca tercüman aracılığıyla pek çok alanda profesyonel Fransızca Türkçe çeviri hizmeti almanız mümkün olabilmektedir.

Fransızca Teknik Çeviri

Fransa, ürünlerini pazarlama dış dünyaya tanıtma bağlamında güçlü bir konumdadır. Dolayısıyla katalog, kullanım kılavuzu, broşür, el kitapçığı, teknik şartname, teknik rapor, CE belgesi gibi belgelerin Fransızca teknik çevirisine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.  Söz konusu belgeler teknik terminolojiye hakimiyet gerektiren belgelerdir. Bundan dolayı teknik terminolojiye hakim mühendislik alan bilgisi olan Fransızca tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Fransızca Hukuki Çeviri

Fransız şirketlerle işbirliği içerisinde bulunan pek çok Türk şirketi bulunmaktadır.İki şirket arasında imzalanan sözleşmeler ve anlaşmaların, şirket tüzüğünün, genelgenin, toplantı tutanaklarının Fransızca hukuki çevirisine sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuki alanda Fransızca Türkçe çeviri işlemini gerçekleştirecek olan Fransızca tercüman hukuki terminolojinin yanı sıra hem Fransız hem Türk hukuk sistemine hakim olmalıdır.

Fransızca Ticari Çeviri

Şirketler arasında gerçekleşen ticari yazışmaların, poliçelerin, bilançoların, ticaret sicil gazeteleri, hesap özeti, hesap ekstresi, fatura, faaliyet belgesi gibi ticari evrakların Fransızca ticari çevirisi talep edilmektedir. Ticari alanda Fransızca Türkçe çeviri hizmetini gerçekleştirecek olan Fransızca tercüman ticaret, ekonomi, finans, bankacılık işlemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Fransızca tercümanlar tarafından Fransızca Türkçe çevirisinin gerçekleştirilmesi talep edilen diğer alanlar tıp, eğitim, edebiyat ve sosyal bilimler alanlarıdır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi teknik, tıbbi, edebi, hukuki, akademik, ticari vb. pek çok alanda uzman Fransızca tercüman kadrosuyla profesyonel Fransızca tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Fransızca tercüman, Fransızca Türkçe çeviri, Fransızca tercüme, Fransızca çeviri, Fransızca yeminli tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı veya 212 221 45 21 numaralı sabit hat aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!