Fransızca Tercümanlık

Fransızca Tercümanlık

Fransızca, ülkemiz Türkiye ve Fransa’nın arasındaki ilişkiler, dış ticaret hacmi, eğitim ve öğretim sebebiyle bugün çevirisi talep edilen diller arasında ön sıralarda yer almaktadır. Bugün pek çok kişi Fransızca tercümanlık hizmeti aramakta, bunun doğrultusunda çevirisini talep ettiği belgesini ya da kaynak dilde ifade etmek istediği şeyi Fransızca’ya aktarma isteğinde bulunmaktadır.

Fransızca tercümanlık, Fransızca çeviri işleminde dikkat edilmesi gereken belli başlı etmenler bulunmaktadır. Öncelikle, Fransızcanın dil özellikleri, üslubu hakkında bilgi sahibi olunmalı; Fransa hukuk sistemi, sağlık sistemi gibi konular hakkında da araştırmalar yapılamalı çeviri işlemi bu doğrultuda gerçekleştirilmelidir. Bu hukuki belge çevirisi ya da tıbbi metin çevirisi yaparken işinize yarayacak bilgilerden birisi olacaktır. Genel olarak daha önce sözü edildiği üzere her dil birbirinden ayrı olduğu gibi, Fransızcada farklı dilsel özelliklere sahiptir. Sözcük ve tümce yapısı bakımından farklı özellikleri barındırmaktadır. Romantik bir dil olarak nitelendirilmektedir. Bundan dolayı Fransızca tercümanlık hizmeti verirken bu gibi hususlar göz önünde bulundurularak çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kültür taşıyıcısı görevi gören çeviri işleminde kaynak dilde var olan bir sözcük erek dilde bulunmayabilmektedir. Bundan dolayı, erek dil kültürü uyarınca kaynak dildeki sözcüğe en yakın sözcük tercih edilerek yerelleştirme işlemi gerçekleştirilmesi çeviriyi kaliteli kılacaktır. Geniş bir kültüre sahip olan Fransa’nın dili Fransızca’nın tercüme işlemi gerçekleştirilirken de söz konusu husus gözetilerek çalışma yapılmalıdır.

Uzman olduğu alan doğrultusunda tercüman seçimi de Fransızca tercümanlık hizmeti adına büyük önem teşkil etmektedir. Örneğin hukuki alanda yetkin, deneyimli bir tercüman seçimi hukuki tercümenin kalitesini arttıracaktır. Aynı şekilde tıbbi bir metini tıp alanında tecrübe sahibi tıbbi terminolojiye hakim bir tercüman gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel Fransızca tercümanlık hizmeti sağlamaktadır. Teknik, tıbbi, akademik, hukuki, ticari, edebi başta olmak üzere pek çok alanda Fransızca tercümanlık hizmeti veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Franızca çeviri, Fransızca tercüme hizmeti anlamında en güvenilir, en kaliteli, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Fransızca tercümanlık, Fransızca tercüme, Fransızca çeviri hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyat teklifi almak için www.okeasnostercume.com.tr adresinden veya info@okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, 0553 910 31 32 ve 212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan bizlerle iletişim kurabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!