Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri

FRANSIZCA TERCÜME VE FRANSIZCA ÇEVİRİ

 

Tüm kıtalarda konuşulan Fransızca, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde öğretiliyor ve gazetecilik, hukuk, akademi ve diplomasi dünyasındaki geniş kullanımından dolayı dünyanın en etkili dillerinden biri. Diplomaside, Fransızca, Birleşmiş Milletlerin (ve BM Sekreterliğinin yalnızca iki çalışma dilinden biri) altı resmi dilinden biri, Avrupa Birliği’nin yirmi resmi ve üç çalışma dilinden biri, resmi bir dil olan NATO, Uluslararası Olimpiyat Avrupa Konseyi Komitesi, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, Amerikan Devletleri Örgütü (İspanyolca, Portekizce ve İngilizce yanında), Avrupa Uzay Ajansı’nın on sekiz resmi dilinden biri olan Eurovision Şarkı Yarışması, Dünya Ticaret Örgütü ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması ülkelerindeki üç resmi dilin en az kullanılanıdır. Aynı zamanda, Kızılhaç (İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Arapça ve Rusça’nın yanı sıra) gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarda kullanılan bir dildir. Forbes 2014’te bir makale yayınladı. Fransızca “geleceğin dili olabilir” iddia etti.

 

Adli bir dil olarak önemli olan Fransızca, bu türden önemli uluslararası ve bölgesel mahkemelerin, mahkemelerin ve ihtilaf-uzlaştırma organlarının Afrika İnsan ve Halk Hakları Mahkemesi, Karayip Adalet Mahkemesi, Adalet Divanı’nın resmi dillerinden biridir. Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu, Amerikan İnsan Hakları Mahkemesi, Uluslararası Adalet Mahkemesi, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Ruanda Uluslararası Ceza Mahkemesi, Uluslararası Ceza Hukuku Uluslararası Ceza Mahkemesi Mahkeme ve Dünya Ticaret Örgütü Temyiz Kurulu. Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın tek dahili çalışma dilidir ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin iki çalışma dilini İngilizce ile yapar.

 

1997’de George Werber, Language Today’de “Dünyanın En Etkili 10 Dili” başlıklı kapsamlı bir akademik çalışma yayınladı. Yazıda Werber, İngilizce’den sonra, dünyanın en etkili ikinci dili olan İspanyolca’dan önce Fransızca’yı sıraladı. Kriterleri, ana dili konuşanların sayısı, ikincil konuşmacıların sayısı (özellikle diğer dünya dilleri arasında Fransızca için yüksek), dili kullanan ülkelerin sayısı ve ilgili nüfusları, dili kullanan ülkelerin ekonomik gücü, dilin kullanıldığı ana alanlar ve dilin ustalığıyla ilişkili dilsel prestij (Werber özellikle Fransızların kayda değer bir dilsel prestije sahip olduğunu vurgulamıştır). 2008’de makalesinin yeniden değerlendirilmesinde Werber, bulgularının “ilk on arasındaki durumun değişmeden kalması” nedeniyle hala doğru olduğu sonucuna vardı.

 

Fransızca bilgisi genellikle Birleşik Krallık’taki işletme sahipleri tarafından yararlı bir beceri olarak kabul edilir; 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, İngiliz yöneticilerin %50’sinin Fransızca’yı işlerinde değerli bir varlık olarak gördüklerini, bu nedenle de Fransızca’yı (% 49) ve İspanyolca’nın (% 44) önünde, en çok yabancı dilden sonra en çok aranan dil olarak sıraladılar. MIT ekonomisti Albert Saiz, işyerinde yabancı dil olarak Fransızca öğrenenler için %2.3 prim hesapladı.

 

İngilizce konuşan Kanada, Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’nde, Fransızca öğretilen ilk yabancı dildir ve öğrencilerin sayısında diğer dillerin çok önündedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, en çok Fransızca olsa da, İspanyolca en yaygın olarak öğretilen yabancı dildir.

 

Haberlerde Fransız dilinin geleceği sıklıkla tartışılmaktadır. Örneğin, New York Times, 2014 yılında, özellikle İspanyolca ve Mandarin’nin artık ikinci dil olarak Fransızca’dan daha fazla sunulduğu ikili dil programlarında, New York’ta Fransızca öğretisinde bir artış olduğunu belgeledi. Birkaç gün sonra, dilbilimci John McWhorter, The New Republic’deki blogundaki makaleye öncelikli olarak yer verdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde Fransızca öğrenmenin, Avrupa’nın dışardan ABD göçünün sınırlı olduğu bir zamanda, Avrupa’nın en çok konuşulan dili olarak eski bir Fransızca görünümünde demir attığını vurguladı. McWhorter, genç Amerikalıların Mandarin, İspanyolca, Arapça veya Hintçe gibi dilleri öğrenmeleri gerektiğini savundu. Bununla birlikte, Mart 2014’te Forbes tarafından yayınlanan bir çalışmada, yatırım bankası Natixis, Fransızların 2050 yılına kadar dünyanın en çok konuşulan dili haline gelebileceğini söyledi. Fransızların özellikle Sahra altı Afrika’da nüfusun hızla arttığı bölgelerde yayıldığını kaydetti.

 

Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri Hizmeti

 

Dünyanın en başarılı markaları, perakendecileri, teknoloji şirketleri, hukuk firmaları ve finansal hizmetler işletmelerinin bazılarına yüksek kaliteli Fransızca çeviri hizmeti sunuyoruz.

Çok dilli metin yazarlığı, çeviri, transkript (veya yaratıcı çeviri) ve uluslararası arama pazarlama hizmetlerinde uzmanlığa sahip geniş bir profesyonel, uzman dilbilim ağıyla, şirketinizin global pazarlardaki yeni kitlelere başarılı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olabiliriz.

 

Kaynak metnin tonunu ve stilini korurken, içeriğinizin endüstriyel sektörünüz, markanız ve hedef kitlenizle üretilmesini sağlamak için 100’den fazla dilde profesyonel Fransızca çeviri ler sunabilir, içeriğinizin insanlara, sistemlere ve süreçlere sahip olmasını sağlayabiliriz.

 

Biz nasıl çalışırız

Tüm müşterilerimize, her bir proje için ayrıntılı bir çeviri özeti sunmalarını istiyoruz, böylece çeviriler üzerinde çalışmak için en uygun takımı atayabiliriz. Bilgilerin sunulup gözden geçirilmesi üzerine, çeviri süreci boyunca ana irtibat noktanız olarak görev yapacak özel bir Hesap Yöneticisi ve Proje Yöneticisi atanır.

 

Proje Yöneticiniz, projeniz için özel bir ekip oluşturmak üzere konuyla ilgili uzmanlığa sahip profesyonel, yerli, ülke içi Fransızca çevirmen lerden oluşan bir ekip seçecektir. Bu, yerelleştirilmiş metindeki tutarlılığı koruyarak çalışmayı mümkün olan en yüksek standartta tamamlamamıza izin verecektir.

 

Büyük miktarda metin varsa, içeriğinizi göndermek, teklif almak ve işlerin ilerleyişini izlemek için bağlanabileceğiniz bir API’mız bulunmaktadır. İçeriği basit ve verimli bir şekilde gönderme ve içe aktarma işlemini yapmak için büyük CMS ve eTicaret platformlarının çoğunda önceden oluşturulmuş entegrasyonlara sahibiz.

 

Fransızca çeviri ve Fransızca tercüme ihtiyaçlarınız için Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercümeşirketimizi tercih edebilirsiniz. Fransızca çeviri ihtiyaçlarınızda en yüksek kalitede, zamanında ve uygun bir bütçeyle çözüm üretebilirsiniz. Buna ek olarak, Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, EN 15038 kalite belgeli en büyük dil hizmet sağlayıcısıdır ve tüm Fransızca çeviri projeleriniz daima kalite ve doğruluk için en yüksek standartları karşılayacaktır.

 

Fransızca çeviri ya da tercüme ile ilgili sektörel hizmetlerinin herhangi bir kombinasyonu üzerinde ücretsiz bir teklif için bugün Okeanos Tercüme den teklif alınız. Fransızca dil hizmetlerimiz şunları içerir:

 

Fransızca Belge Çeviri

Fransızca Simultane Tercüme Hizmeti

Fransızca Ardıl Tercüme Hizmeti

Fransızca Çeviri

Fransızca Dizgi ve Grafik

Fransızca Seslendirmeler ve Altyazı

Fransızca Kadro Çözümleri

Fransızca Uluslararası Pazarlama Hizmeti

Fransızca Belge Yönetimi

Fransız Yazılı İfade Hizmetleri

 

Bulunduğu sektörde en büyük Fransızca çeviri şirketlerinden biri olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, bir çok sektöre özel Fransızca çeviri çözümleri ve ilgili hizmetleri sunmaktadır.

 

5000’den fazla çevirmene sahip havuzumuzla, yalnızca ihtiyacınız olan dil becerileri değil, aynı zamanda aradığınız içerik bilgisiyle de birini seçebiliriz. İş için doğru kişiyi hızlı ve kolay bir şekilde seçebileceğiniz benzersiz sistemlere sahibiz. Böylece, doğrudan kitlenizle konuşan bir çeviriye sahip olursunuz. İhtiyacınız olan şeyi bize bildirin ve içeriğiniz için mükemmel çevirmenle eşleştirelim.

 

Fransızca Hukuki Tercüme ve Fransızca Hukuki Çeviri

Sertifikalı dilbilimciler ağı içerisinde, özellikle ‘hukuki’ ve uygulama alanı özel terminolojisinde eğitilmiş Fransızca hukuk çevirmenlerimiz bulunmaktadır. Fransızca doküman çevirisi yanında, Fransızca belge yönetimi, Fransızca elektronik veri bulma, Fransızca depozisyon hizmetleri, Fransız sanal veri odaları, Fransızca yerinde belge tanımlama, Fransız mahkeme raporlaması ve Fransızca çeviri de dahil olmak üzere bir dizi yasal ve hukuki hizmet sunuyoruz. Uzman Fransızca çevirmenlerimiz, patent başvuruları, birleşme ve devralma anlaşmaları, ticari markalar ve telif hakları sözleşmeleri, irade ve tröstler, istihdam ve diğer ticari belgeler, kiralamalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü yasal belge ile çalışmaktadır.

 

Fransızca Finansal Tercüme ve Fransızca Finansal Çeviri

Finansal hizmetler müşterilerimizin en yüksek kalitede Fransızca çeviri ve ilgili finansal tercüme hizmetlerini almasını sağlamak için, Fransızca Tercüme hizmetleri pazarında önceden eğitim ve / veya deneyime sahip yüzlerce Fransızca Finansal Tercüman ve proje yöneticimiz mevcuttur. Fransızca belge çevirisi yanında, M & A durum tespiti desteği için Fransızca sanal veri odası çözümleri, toplantılar ve sunumlar için Fransızca çevirmenler, Fransızca web sitesi yerelleştirmesi, Fransızca yasal uyum danışmanlığı, Fransızca marka yönetimi de dahil olmak üzere finansal müşteriler için bir dizi ilgili ticari hizmet sunuyoruz. Uzman Fransızca finansal çevirmenlerimiz finans alanında web siteleri dahil olmak üzere bir dizi finansal belge ile çalışma tecrübesine sahiptir; Yıllık raporlar; İflas; Tahvil ve Özkaynak Prospektüsü; Bilgi tabloları; Yabancı Kayıt Başvuruları; Fon Raporları; İlk Halka arzlar; Pazarlama Materyali; Aylık İfadeler; SEC EDGAR Filings.

 

Fransızca İmalat Tercüme ve Fransızca İmalat Çeviri

Okeanos Tercüme, bir çok saygın sanayi ve üretim işletmelerine Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri hizmeti sunmaktadır. Üretici müşterilerimize en yüksek kalitede Fransızca çeviri ve ilgili sektörel hizmetlerini aldıklarından emin olmak için, üretim konusuna ve teknik terminolojisine önceden eğitim ve / veya deneyim kazandıran Fransızca çevirmenler ve proje yöneticimiz hazır bulunmaktadır. Fransızca doküman çevirisi yanında, Fransızca simültane tercümeFransızca ardıl tercüme, Fransızca çeviri, Fransızca Noter Onaylı Tercüme ve Fransızca Yeminli Tercüme hizmetleri sunmaktayız.

 

Fransızca Perakendecilik Tercümesi ve Fransızca Perakendecilik Çevirisi

Perakende ve Tüketici Ürünleri Uygulamalarımız, dünyanın önde gelen şirketlerinin dünya çapında çok kültürlü kitlelere etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlamıştır. Dilbilimciler ağımızda, özellikle Fransızca perakende konusu ve terminolojisinde eğitilmiş yüzlerce Fransızca çevirmenimiz bulunmaktadır. Fransız çok kültürlü pazarlama, Fransız marka danışmanlığı, Fransızca belge çevirisi, Fransızca dizgi ve grafikler, Fransızca seslendirmeler ve altyazı, Fransızca yorumlama, Fransızca personel hizmetleri, Fransızca web sitesi yerelleştirmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere perakende müşterilerimiz için çeşitli hizmetler sunuyoruz.

 

Fransızca Reklamcılık Tercümesi ve Fransızca Reklamcılık Çevirisi

Bir çok Reklam, Pazarlama ve Halkla İlişkiler şirketleri Okeanos Tercüme den Fransızca çeviri ve ilgili sektör hizmetlerinde en iyisini sunma konusunda güven duymuştur. Fransızca projeleriniz için alanında uzman deneyimli tercümanlarla hizmet sunmaktayız. Fransızca pazarlama, Fransızca marka danışmanlığı, Fransızca belge çevirisi, Fransızca dizgi ve grafikler, Fransızca seslendirmeler ve altyazı, Fransızca web sitesi yerelleştirmesi Fransızca Ardıl Tercüme, Fransızca Simultane Tercüme ve daha fazlası dahil olmak üzere müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli çözümler sunuyoruz.

 

Reklam, metin yazarlığı, SEO, ücretli arama, e-posta pazarlaması ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi hizmeti kapsayan eksiksiz bir çok dilli geleneksel ve dijital pazarlama hizmeti. Kampanyanızı yayınlamanız için gereken güveni sağlamaktayız çünkü pazarlama ve reklam içeriğinin dönüşümü konusunda uzman ve neredeyse her dosya türüyle çalışabiliriz. Uzman çevirmen kadrosuyla, ürün veya hizmetinizi tüm dünyaya sunmak için mükemmel ekibi oluşturuyoruz. Ayrıca, masaüstü yayıncılık desteği, Kiril alfabesi, yerelleştirme ve diğer birçok özellikteki zorluklar için yazı tipi önerileri sunuyoruz.

 

Fransızca Bilişim Tercümesi ve Fransızca Bilişim Çevirisi

Teknoloji şirketleri, Okeanos Tercüme den Fransızca dil projelerini küresel pazarda iletişim kurabilmek adına hizmet almaktadırlar. Uzmanlaşmış dilbilimciler ağımızın içinde, son derece teknik Fransızca konu ve terminolojiyle çalışan geniş deneyime sahip Fransızca çevirmenlerimiz bulunmaktadır. Okeanos Tercüme nin şirket ağı, Fransızca yazılım yerelleştirmesi, Fransızca dokümantasyon çevirisi, Fransızca masaüstü yayıncılık, Fransızca dublaj ve altyazı, Fransızca teknik yazıFransızca web sitesi gibi birinci sınıf Fransızca teknoloji hizmetleri sunmaktadır.

Online satışlarınızı artırmanıza yardımcı oluyoruz, çünkü web sitenizin çok dilli olmasını kolaylaştırıyoruz

Satışlarınızı çok dilli bir web sitesi üzerinden mi arttırmak istiyorsunuz? Web sitemiz çeviri hizmetleri sitenizi birden çok dile getirmenin karmaşıklığını, maliyetini ve zamanını azaltır.

 

Fransızca Akademik Tercüme ve Fransızca Akademik Çeviri

 

Uzman Akademik Çevirmen ile Çalışmanın Avantajları

 

Uzman Bilginin Önemi

 

Uzman çeviri hizmeti akademik metinleri

İster araştırmanızın yayını için olsun, ister projelerinizi yürütmeniz için gerekli olan finansman uygulamaları için olsun, hem iki çalışma dilini hem de belirli standartları yöneten biri tarafından yapılan yüksek kaliteli çevirilere güvenebilmek önemlidir.

 

Belgelerinizi akademik metinlerde uzmanlaşmış bir çeviri hizmetine teslim ederek ve ileri düzeydeki araştırma becerilerine göre araştırma yaparak, belgenizin tercüme edileceği hassaslık ve titizlikten emin olabilirsiniz. Dilbilimsel ve kültürel olarak amaçlanan yeni hedef kitleye uygun şekilde uyarlanmış ve araştırma alanınıza uygun teknik terminolojiye sahip profesyonel bir proje teslim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Akademik bir çevirmen ile çalışmak, araştırma alanında söz konusu olan konulara alışık olduğunuz ve çalışmanızla ilgili anlamlı bir diyaloga sahip olabileceğiniz, yüksek kalitede profesyonel çeviri sağlayan biriyle çalışmak anlamına gelir.

 

Çeviri makaleler kitaplar Fransızca İngilizce ABD İngiltere

 

Fransızca çalışmaları alanında çalışan ya da Fransızca araştırmacılarla işbirliği içinde çalışan bir Fransızca olmayan konuşmacısıysanız, Fransızca olarak yayınlanabilir bir standartta metinler hazırlamanız gerektiğini ve profesyonel çeviri hizmetinin sizin için iyi bir çözüm olabileceğini düşünebilirsiniz.

 

Hazırlamış olduğunuz tez, makale ya da araştırma ödevlerinizin Türkçeden Fransızcaya ya da Fransızcadan Türkçeye eksiksiz çevirisini gerçekleştiriyoruz. Akademik çalışmalarınızın alanında uzman akademik çalışmalarda deneyimli tercüman ekibimiz tarafından çevirisi ve editi yapılıp tarafınıza iletilmektedir. Yurtdışındaki dergilerde yayınlamak istediğiniz makaleleriniz hakem onayından geçecek düzeyde anadil düzeyinde Fransızca diline hakim ve akademik alanda deneyimli  kadromuz ile hizmet vermekteyiz…

 

Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve ICT’deki Akademik Çeviri İhtiyaçlarınız için Okeanos Tercüme şunları sunar:

 

Özel gereksinimlerinize uyarlanmış son derece yüksek kalitede Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe çeviriler

Yerli veya anadil olmayan konuşmacılar tarafından Türkçe veya Fransızca yazılmış metinler için bir düzeltme okuma ve edit hizmeti

Süreçten yayına kadar süreç boyunca sürekli diyalog

Belirtilen teslim tarihinde teslimat

 

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Hizmetleri olarak her terminolojideki Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri projeleriniz için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 4521 numaralı telefonlarımızdan fiyat teklifi ve bilgi alabilirsiniz.

Firmamız EN 15038 Kalite Belgesine sahip olup kaliteli ve profesyonel ekibimizle sizlere hizmet sunmaktayız.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!