FRANSIZCA TERCÜME

FRANSIZCA TERCÜME

Fransızca, dünya üzerinde 200 milyon kişinin konuştuğu, 54 ülkede yaşayanların bildiği ve konuştuğu, Birleşmiş Milletler ve 29 ülkede resmi dil olarak kullanılan bir dildir. Aynı zamanda Fransızca, Avrupa Birliği içerisinde İngilizce ve Almanca’dan sonra en çok konuşulan 3. dildir. Nüfus yoğunluğu olarak değerlendirildiğinde dünya üzerinde en çok, Fransa, Kanada ve  Afrika ülkeleri tarafından ana dil veya resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Fransa, Birleşmiş Milletlerin kurucu üyesi olmakla birlikte, Avrupa Birliği, Dünya Ticaret Örgütü, Pasifik Topluluğu gibi pek çok birlik ve örgütün üyesidir.

Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü’nün verilerine göre dünya üzerinde turizm olarak çok ziyaret edilen ülke konumundaki Fransa, aynı zamanda Avrupa Ekonomik Topluluğu içerisinde en çok nitelikli tarım ürünleri üreten ve dünya üzerinde 4.sırada olan ülke konumundadır.

Ekonomik olarak değerlendirildiğinde Fransa ekonomisi, 2 Trilyon Dolara yakın satın alma gücü ve 500 Milyar Dolara yakın ihracat rakamları ile dünya üzerinde güçlü bir ekonomiye sahip olan Fransa, başlıca ürün, hammadde ve malzeme olarak, makine ve aksamları, plastik ürünler, uçak, askeri malzeme ve silah, kimyasallar, demir çelik, tıbbi ilaç ve medikal malzeme ihracatı yapmaktadır. En büyük pazarları olarak Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Amerika, Kanada ve Afrika ülkelerini sayabiliriz.

Fransa Avrupa içerisinde Almanya’dan sonra en çok Türk’ün yerleşik olarak yaşadığı 2. Ülke konumundadır.

Fransızca çeviri ve Fransızca yeminli tercüme talepleri,  yoğunlukla, ticari belge ve dokümanları, sözleşmeler, şartnameler, kullanım kılavuzları, medikal ve tıbbi metinler, web siteleri, broşür ve katalog gibi tanıtım ve pazarlama metinleri, hukuki metinler gibi pek çok doküman ve evrak için olmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Fransızca çeviri ve Fransızca yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!