Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca Yeminli Tercüme, Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca Tercüme, Fransızca Tercüme ve Fransızca Çeviri Hizmeti

Fransızca, Hint Avrupa dil ailesinden Romen dilleri grubundan gelmekte ve dünyada 200 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Fransa, hemen herkesin mutlaka gitmek görmek istediği ülkeler arasında yer almaktadır. Fransa, gezilecek yerler konusunda sahip olduğu geniş bir seçenek listesine sahip olduğu Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biridir. Paris, Bordeaux, Lyon, Marsilya, Nice, Strazburg ve Cannes Fransa’nın gezilecek yerlerinin ilk sıralarından yer almaktadır. Fransa’ya gidip Şanzelize (Champs- Elysees) Caddesi’nde yürümek, Eyfel Kulesi’ni seyretmek romantik hayallerimizin başında gelmektedir. Sanat eserleri, eşsiz mimariye sahip yapıları, modern yaşam tarzı ile çok fazla seçenek sunmaktadır. Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Pantheon, Pompidou Merkezi ve Sacre Coeur Bazilikası şehrin diğer turistik sembollerinden biridir.

Fransa Türkiye arasında 14,7 milyar ABD Doları ile kapanan 2017 yılında gerçekleştirilmiştir. Fransa’nın başlıca ekonomik ortakları arasında Almanya, İtalya, ABD, Belçika, İspanya, Çin olup Türkiye’nin Fransa’ya ihraç ettikleri ürünler başında; otomobil, kara taşıtları için aksam ve parçalar, eşya ve yolcu taşımaya yönelik taşıtlar, televizyon alıcıları, giyim eşyaları, besi ve tarım ürünleridir. Türkiye’nin Fransa’dan ithal ettiği ürünlerin başında; uçak ve uzay endüstrisi ürünleri, çeşitli sanayi kollarında kullanılan makine ve cihazlar, otomobil ile aksam ve yedek parçaları, eczacılık ürünleri bulunmaktadır.

2017 yılı itibariyle 1477 Fransa sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. Ayrıca Türk sermayeli firmaların Fransa’da 6 milyar 957 milyon ABD Doları değerinde yatırımları bulunmaktadır.

Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Fransa Türkiye arasında yaşanan teknik ilişkilere bağlı olarak Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca teknik tercüme ve teknik çeviri talebi oluşmaktadır. ÇED raporu, TÜV belgesi, CE belgesi, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, makine ve cihazların katalog tercümesi, katalog tercümesi, teknik servis ve bakım kitapçıkları, ar-ge raporları, teknik şartname, teknik faaliyet raporu gibi evrakların Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca teknik tercüme ve teknik çeviri yapılır. Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken doğru terim kullanımı, terminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması gerekmektedir.

Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri tüm Fransa Türkiye arasında gerçekleşen işlemlerin temelinde gerçekleştirilmektedir. Vize, evlilik, iş kurma, çalışma, eğitim, seyahat gibi nedeni her ne olursa olsun tüm bu ilişkiler sırasında Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi yapılırken terimlerin doğru kullanılması, terminolojik bütünlük, hukuk sistemleri arasındaki farklar göz önünde bulundurularak dikkatli çeviri yapılması gerekmektedir. Vekaletname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü gibi dökümanların Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapılmaktadır.

Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Birey ya da kurumsal anlamda yapılan talepler doğrultusunda tercüme edilen dökümanın resmiyet kazanması sebebiyle Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapılmaktadır. Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri yeminli tercüman tarafından tercüme edildikten sonra ıslak imza ve kaşe yapılmasıdır. Pasaport, nüfus kayıt örneği, diploma, sertifika, ehliyet, transkript, tapu, şirket sözleşmesi, sabıka kaydı ve daha birçok evrakın Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri yapılır.

Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca Noter Onaylı Tercüme ve Noter Onaylı Çeviri

Bazı durumlarda yeminli tercüme sonrasında bireysel ya da kurumsal talep ile Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi yapılır. Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi yeminli tercüme yapıldıktan sonra aynı evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yan şeffaf, müşteri odaklı ve ilkeli yaklaşımlarını, uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirerek yıllardır profesyonel ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Fransızca yeminli tercüme, Fransızca Türkçe- Türkçe Fransızca tercüme, Fransızca tercüme, Fransızca çeviri, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüme, Şişli tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!