Freelance Çeviri

Freelance Çeviri

Freelance çeviri nedir ve nasıl yapılır? Tercüme sektörüne dair halihazırda kalıplaşmış birkaç farklı çalışma şekli bulunur. Bunların yetersiz gelmesi durumunda firmalar kendi çalışma stillerini de oluşturabilir. Tercüme ve çeviri sektöründe ana hatlarıyla freelance ve tam zamanlı çalışma şekli mevcuttur.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana tüm tercüman kadrosu ile çalışma şekillerini firma düzeyinde belirlemiş ve bunu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde yapılmaktadır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dahilinde tam zamanlı ve freelance tercüman kadrosu bulunmaktadır. Tam zamanlı çeviri her sektörden her şirkette bilinen standart çalışma şeklidir. Freelance çeviri ise proje bazlı çalışma şeklidir. Tercüme ve çeviri sektöründe bazı dillerde süreklilik sağlanmaması sebebiyle spesifik dillerde proje ortaya çıktığı sürece tercüme işlemi gerçekleştirilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi freelance çeviri işlemlerinde belirli test ve değerlendirmeler sonrası çalışılan ve uzun yıllardır birliktelik sağlanılan bir çalışma şeklidir. Freelance çeviri tercümanın ofis dışında ve esnek saatli çalışması sebebiyle takibi ve kontrolü nispeten daha zordur. Ancak Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme firmaya özel geliştirilen platformu sayesinde takip ve kontrolü sağlanmaktadır.

Freelance çeviri işlemleri proje bazlı çalışma düzenini belirleyen ve proje bazlı ücretlendirilen bir işleyiş biçimidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş ve uzman tercüman kadrosu ile tüm faaliyetlerini yürütmektedir. Başarının bir ekip çalışması olduğunun bilincinde olan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli tercüme şirketi sektörel liderlik vasfını bu şekilde edinmiştir.

Freelance çeviri yapmak ve freelance tercüman olmak isteyen bireyler firmalarla temasa geçerek belirli şart ve koşullar altında bu çalışmayı gerçekleştirmelidir.

Freelance çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı twlwfonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!