Freelance Tercüman

Freelance Tercüman

Tercüme bürosuna bağlı olarak ya da herhangi bir tercüme bürosuna bağlı olmadan kendi tercih ettiği çalışma ortamında (ev, ofis ya da iş yerleri vb.)tercüme yapan kişiler freelance tercüman olarak adlandırılmaktadır.

Freelance tercüman genel olarak yazılı tercüme işleri için çalışmaktadır. Kullanım kılavuzu, katalog, makale, web sitesi içeriği ya da hukuki metinler freelance tercüman tarafından sıklıkla tercüme edilen belgeler arasında yer almaktadır.

Freelance tercümanın hakim olduğu alan doğrultusunda (hukuki, tıbbi, teknik, akademik vb.) tercümeler yapması tercümenin doğruluğu ve anlaşılırlığı bakımından büyük önem teşkil etmektedir. Tercüme büroları tercümanın uzmanlık alanı doğrultusunda kadrolarına freelance tercüman almaktadır.

Tercüme bürolarının ya da diğer kurumsal firmaların freelance tercüman aranıyor başlığı altındaki ilanlarıyla hakim olduğunuz dil çiftine ilişkin olarak başvurularda bulunmanız freelance tercüman olmak adına atılan ilk adımlardan biridir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bünyesinde barındırdığı her biri belirli bir uzmanlık alanına sahip freelance tercüman kadrosu ile EN15038 kalite sertifikası çerçevesinde hizmetlerini sürdürmektedir.  Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi  tıbbi, hukuki, akademik, teknik vb. alanlarda hazırlanan deneme metinlerini ilgili dil çiftinde freelance tercüman olarak başvuran adaylara göndermekte, söz konusu metinlerin gramer, terminoloji, noktalama ve imla, anlam bilgisi bakımından editörler tarafından büyük hassasiyet ve titizlikle kontrol edilmesinin ardından freelance tercüman olarak kadroya alma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Freelance tercüman olarak başvuru yapmak için internet üzerinden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin ilanlarını takip edebilir, www.okeanostercume.com.tr adresi üzerinden ya da info@okeanostercume.com.tr mail adresine cv’nizi gönderebilirsiniz. Konuya ilişkin daha detaylı bilgiye erişmek için 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp numaramızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!