Fuar Organizasyon

Fuar Organizasyon

Fuar organizasyon; belirli dönemlerde ve belirli aralıklarla düzenlenen ve ticari bağlantılar ve faaliyetlerin gelişmesini amaçlayan ticarete konu olan sektörlerin ürün, hizmet, tedarikçi, yan sanayi, üretici ve tüketiciyi tek noktada bir araya getiren organizasyonlardır. Fuar organizasyon ticari faaliyetleri geliştirmek amacıyla düzenlenir. 

Fuar organizasyonları yatay fuar ve dikey fuar olarak da ikiye ayrılır. Yatay fuar organizasyon; mamül, yarı mamül, tarım ve endistriyel ürünlerin sergilendiği tüm sektörleri kapsayan fuar organizasyonlarıdır. Dikey fuar organizasyon; Tek bir sektörü hedef alan fuar organizasyonlarıdır. İş adamlarına yönelik büyük dikey fuar organizasyonları ve perakendeci ve tüketicilere dair küçük dikey fuar organizasyon etkinlikleri oluşturulmaktadır.

Fuar organizasyonları özelikle 21. Yüzyılda daha çok önemsenmektedir. Katılımcı ve ziyaretçi sayılarının her geçen gün artış gösterdiği fuar organizasyonlarında stant kuran katılımcı firmalar faaliyetlerini, hizmetlerini ve ürünlerini tüm ziyaretçilere tanıtarak network oluşturmayı ve ticari faaliyetlerinde artış sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca ulusal düzeyde gerçekleştirilen tüketici fuar organizasyonları ve iç pazardaki ticaretin hareketlenmesini amaçlar. Entegre fuar organizasyonları ise bilgisayar, tekne, otomobil gibi tek bir ürünü ortaya koyarak ürünün oluşmasına ya da fonksiyonunu destekleyecek yan sektörlerle birlikte düzenlenmektedir.

Bunların dışında uluslar arası fuar organizasyonları ise tek bir sektöre bağlı düzenlenebileceği gibi çeşitli sektörlerdeki üretici, tüketici, tedarikçiyi bir araya getiren uluslar arası ticaret ve ihracatın artmasını amaçlayan etkinliklerdir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ise özellikle uluslar arası fuar organizasyon etkinliklerinde yabancı misafir ve potansiyel müşteriler için yurt içinde olabileceği gibi yurt dışındaki fuar organizasyonlarında görev alacak uzman bir kadroya sahiptir. Şirketler yurtdışında ya da yurt içinde gerçekleştirilen uluslar arası fuar organizasyonlarında kurdukları firma standında görev alabilecek ya da yetkililerin yanında tercüme yapabilecek tercüman talebinde bulunurlar.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi fuar organizasyon etkinliklerinin ticaret hayatı için öneminin bilincinde olarak büyük bir hassasiyet ve profesyonellik ile hizmet sağlar. Yurt dışı fuar organizasyon şirketleri ile iş birliği içerisinde de bulunan Okeanos Ulusla arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bu konuda gerekli hizmeti kalite standartları çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!