Fuar Takip

Fuar Takip

Çeşitli tarihlerde ve çeşitli sektörlerde gerçekleştirilen fuarlar, şirketler tarafından kendi sektörleri ile ilgili olan organizasyonları ihracat, ticaret, üretim, satış ve pazarlama ağını genişletmek adına yıllık takvimden fuar takip yapmaktadırlar. Fuar takvimi her yıl düzenli ve yıllık olarak yayınlanır. Firmalar kendi sektörlerine ve ticaretlerine bağlı olarak ilgili oldukları ve katılma kararının belirlendiği organizasyonlara dair stant ve diğer hazırlıklar adına fuar takip yaparak tüm süreci planlarlar. Fuar organizasyonları öncesi yoğun hazırlık yapılmaktadır. Ürün, içerik, görev alacak ekip, belirlenen üretici ve müşteri ziyaretleri ve diğer hedefler belirlenir. Hazırlıklar planlanır ve fuar takip edilerek planlama yapılarak fuar katılımı gerçekleştirilir.

Ulusal ve uluslar arası düzenlenen fuarların farklı çalışma ve planlamaları olması nedeniyle gerçekleştirilecek hazırlık çalışmaları da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle fuar takip ve takvime göre süreci planlamak gerekmektedir. Fuar takip İstanbul, İzmir gibi büyük iller ve organizasyonların yanı sıra yurt dışı fuarları olarak da gerçekleştirilmektedir.

Uluslar arası fuarlarda etkileşim sadece ticari boyutta gerçekleşmez. Sosyal ve kültürel anlamda da ilişkilerin gerçekleştiği uluslar arası fuarlar ülkeler arası ilişkilerin de gelişmesine yardımcı olmaktadır. Fuar takip sürecince firmalar birden fazla fuarda yer almayı da tercih edebileceği için fuar takvimlerinin çakışmadan detaylı planlanması, görev alacak ekibin belirlenmesi, eğitim verilmesi, içerik ve dokümanların hazırlanması ve organizasyonda destek alınacak diğer kurumların belirlenmesi gerekmektedir.

Şirketlerin özellikle uluslar arası fuarlarda destek aldığı sektörlerden biri de tercüme ve çeviri sektörüdür. Uluslar arası fuar organizasyonlarında çok dilli hazırlıklar yapılmaktadır. İçerik, katalog ve tanıtımlar, fuar hostesleri, fuar tercümanları tüm bunlar hedef kitlenin diline göre de hazırlanmaktadır. Bunların yanı sıra fuar tercümanları firma talepleri doğrultusunda etkinlikte görev alarak program boyunca stantta ziyaretçi karşılama, ikili görüşmeleri tercüme etme ya da belirli kişilere refakat ederek kişilerin görüşmelerinde sözlü tercüme yapmak gibi görevler almaktadırlar.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme firmaların fuar takip ve fuar takvimine bağlı olarak müşterilerinin talep ettikleri ve ihtiyaçları olan organizasyonları detaylı ve profesyonel olarak planlar ve gerekli uzman fuar tercümanlarını yönlendirir.

Fuar takip hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!