Girişimciliğin İlk Realitesi Şirket Kuruluşu…

Girişimciliğin İlk Realitesi Şirket Kuruluşu…
Türkiye Cumhuriyeti şirket kuruluşu ve yatırım ve yatırımcılar konusunda çeşitli kolaylıklar ve sürekli yeni düzenlemeler sağlıyor. Yerli ve yabancı yatırımcılar olarak ortak ve ayrı çözümler ve fırsatlar sunuluyor. Girşimci olmanın da ilk aşaması ve nispeten kolaylaştırılmış süreci şirket kuruluşu ve sicil tasdikidir.

Sicil Tasdiki Nasıl Yapılır?
Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicil Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğ” kapsamında daha zorlu olan süreç artık hem finansa hem de zaman anlamında tasarruf sağlıyor. MERSİS sistemi üzerinden hazırlanan Şirket Kuruluş Sözleşmesi sisteme yüklenir ve tüm ön hazırlıklar yine MERSİS sistemi üzerinden yapılır. Sonrasında şirket ortakları ya da yetkilileri şirket merkezinin bağlı bulunduğu Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü gibi Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne giderek sicil memuru önünde Şirket Kuruluş Sözleşmesi’nin tüm sayfasına tarih ve imza atarlar ve sözleşmenin bir nüshası diğer evraklar ile birlikte müdürlükte muhafaza edilir. 
Şirket kuruluşu işlemleri sırasında yabancı uyruklu vatandaşların güncel ve geçerli pasaportlarının orjinali ile birlikte noter onaylı pasaport tercümesini de kuruma ibraz etmeleri gerekmektedir. Şirket yetkililerinin şirket kurucusu adına imza alabilmeleri için işlem yapmaya yetkili oldukları sıfat ve yetkilerinin açıkça belirtildiği belge veya vekaletnameyi ve kimlik veya pasaport ile ibraz etmeleri gerekmektedir. 
Şirket kuruluş sözleşmesi gibi imza beyannameleri de sicil müdürlüğü memuru önünde imzalanır. 
Şirket kuruluş sözleşmesinin imzalanması ardından şirket merkezinin bağlı bulunduğu vergi dairesine potansiyel vergi numarası almak için dilekçe ve sözleşme ile başvuruda bulunulur. Eğer yabancı sermayeli ya da yabancı ortaklı şirket kuruluşu söz konusu ise bu kişiler için de ayrıca potansiyel vergi numarası talep edilir. 
Sonrasında potansiyel vergi numarası ve şirket kuruluş sözleşmesi ile ile bankaya sermaye blokajı yatırılır ve sonrasında ise Rekabet Kurumu harcı yatırılarak tüm edinilen evraklar Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne teslim edilir. Şirket tescili gerçekleşmesinin ardından bağlı bulunulan vergi dairesine başvuruda bulunulur ve sonrasında vergi levhası vergi dairedinden edinilir. Vergi levhası ile fatura bastırabilen ve artık tüzel kişilik statüsünde olan şirket yoklama sonrası ticari faaliyetlerine başlayabilir.
Ayrıca yabancı sermayeli ya da yabancı ortaklı şirket kuruluş aşamalarının tümünde kamu ve resmi kurumlarda yapılan tüm işlemlerde sözlü yeminli tercüme ve sözlü yeminli çeviri hizmeti alınması ve yabancı uyruklu kişiler ile birlikte yeminli sözlü tercümanın işlem yapması gerekmektedir. 
İTO’NUN En Yoğun Üç Birimi Arasında İTO PERPA Bölge Temsilciliği
İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Şişli ilçesinde yer alan Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü bünyesinde üyelik belgeleri, Perpa Oda sicil hizmeti, sicil gazetesi sureti hizmeti veren Perpa İstanbul Ticaret Odası Bölge Temsilciliği yoğun trafiği nedeniyle Perpa Oda Sicil ve Perpa Ticaret Sicil olarak ikiye ayrıldı. 
Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü şirket tescili ve kuruluş işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan yeminli tercüme işlemleri için sadece birkaç kat aşağıda olması sebebyile ilk tercih Perpa yeminli tercüme hizmeti veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi oluyor. Evrakların noter onaylı düzenlenmesi talebinde ise Perpa Beyoğlu 25. Noterliği hizmet sağlamaktadır.
Şirket kuruluşu ve şirket tescili işlemlerinizde, yeminli tercüme, yeminli çeviri, Perpa yeminli tercüme ve Şişli yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!