İbranice Tercüme ve İbranice Çeviri

İbranice Yeminli Tercüme, İbranice Tercüme ve İbranice Çeviri Hizmetimiz

İbranice, Afro Asyatik dillerin Kuzeybatı Sami dil grubunun Ken’an koluna bağlı 7 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. İsrail’in resmi dili olmakla beraber İsrail dışında yaşayan Yahudi azınlıklar tarafından da konuşulmaktadır. İbranice, 22 harflik İbrani Alfabesi ile sağdan sola doğru yazılır. Sami dillerinin hemen hepsinde olduğu gibi İbranice kelimeler üç ünsüz harften oluşan fiiller türetilir.

Modern İbranice, 1921 yılında Birleşik Krallık yönetimindeki Filistin’de ve 1948 yılında kurulan İsrail Deveti’nde resmi dil olarak ilan edilmiştir. 19 Temmuz 2018’de İsrail Parlementosunda yapılan oylamayla Arapça, İsrail’in resmi dilleri arasından çıkarılmış ve İbranice, İsrail’in tek resmi dilidir.

Türkiye İsrail ilişkileri, Türkiye ile İsrail’in, Türkiye’nin İsrail’i tanımasından Mart 1949 tarihinden sonra kurdukları ikili ilişkilerdir. Türkiye İsrail Devleti’ni tanıyan, çoğunluğu Müslümanların oluşturulduğu ilk ülke oldu.

İki ülke arasında askeri, stratejik ve diplomatik iş birliği, iki ülkede de ilk sıralarda dikkate alınmaktadır. Yapılan ikili anlaşmalar, iki ülkenin, Orta Doğu’daki bölgesel istikrarsızlıktan kaynaklanan endişelerini paylaştı.

İsrail’den ihraç edilen ürünlerimiz: Motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler ve bunların parça ve aksesuarları, demir, çelik, elektrikli makine ve cihazlar, plastikler ve mamülleri

İsrail’den ithal ettiğimiz ürünler: Mineral yakıtlar, mineral yağlar ve bunların damıtılmasından elde edilen ürünler, plastikler ve mamülleri, kazanlar, makineler, mekanik cihazlar ve bunların aksam ve parçave aksesuarları

İbranice Teknik Tercüme ve İbranice Teknik Çeviri Hizmeti

Özellikle İsrail’den ithal edilen ürülerin kullanım kılavuzu, el kitapçıkları, broşür ve manueller, kataloglarının İbranice Teknik Tercüme ve İbranice Teknik Çevirisi yapılmaktadır. Teknik tercüme, konuya hakim bu konuda eğitim almış, mühendis, teknikerler tarafından çevrilip edit edilmektedir. İbranice Teknik Tercüme ve İbranice Teknik Çeviri işleminde terminolojinin doğru kullanılması ve terminolojik bütünlük büyük önem taşımaktadır. Teknik tercüme yapılırken cümleler kısa ve anlaşılır olmalı. Uzun ve ağdalı cümlelerden kaçınılmalıdır. Teknik tercüme öncesinde gerekirse teminolojik sözlük çıkarılmalıdır.

İbranice Hukuki Tercüme ve İbranice Hukuki Çeviri Hizmeti

İsrail Türkiye arasında yaşanan tüm ticari, eğitim, siyasi ilişkilerin hepsi hukuki temellere dayanmaktadır. İbranice Hukuki Tercüme ve İbranice Hukuki Çeviri, her iki ülkenin hukuk sistemine hakim, hukuk alanında eğitim almış deneyimli uzman tercüman ve editörler tarafıdan çevrilmeli. Hukuk sistemleri arasındaki benzerlik ve farklılıkları bilmesi ve sistemlere uygun terminoloji kullanması gerekmektedir. Firmalar, kamu kurumları, devletler arasında sözleşme, anlaşma, vekaletname, yasa maddeleri, tüzük, genelge gibi hukuki terminlojiye hakim dökümanların İbranice Hukuki Tercüme ve İbranice Hukuki Çevirisi gerçekleştirilir.

İbranice Vize ve İkamet Tercümesi

Eğitim, çalışma, ikamet, göç, evlilik, şirket kurmak amacıyla iki ülke arasında yaşanan trafik sırasında imza sirküleri, doğum belgesi, ölüm belgesi, diploma, şirket kuruluş evrakları, transkript, nüfus kayıt örenği gibi evrakların İbranice İkamet Tercüme ve İbranice Vize Tercümesi yapılmaktadır. Bu evraklar müşteri talebi doğrultusunda yeminli tercüman onaylı ya da noter onaylı olarak hazırlanmaktadır.

İbranice Finansal Tercüme ve İbranice Finansal Çeviri Hizmeti

Özellikle şirketlerin şube açarken, ortaklık veya anlaşma yaparken, ya da yeni bir şirket kurarken finansal dökümanların İbranice Finansal Tercüme ve İbranice Finansal Çeviriye ihtiyaçları bulunmaktadır. Banka ekstreleri, banka evrakları, finansal tablolar, bilançolar, faaliyet raporları gibi finansal evrakların İbranice Finansal Tercüme ve İbranice Finansal Çeviri yapılması işlemidir. İbranice Finansal Tercüme ve İbranice Finansal Çeviri yapılırken terimlerin doğru kullanımı ve rakamların doğru aktarımı büyük önem taşımaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme yıllardır sahip olduğu etik değerlerine bağlılığını korumakta olup, müşteri odaklı yaklaşımını, uygun  fiyatlı ve kaliteli tercüme anlayışıyla birleştirmiştir.

İbranice yeminli tercüme, İbranice tercüme, İbranice çeviri projeleriniz, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüme ve Şişli tercüme hizmetlerimiz için info@okeanostercume.com.tr  adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ile kurumsal müşteri temsilcilerimizden fiyat teklifi alabilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Ülkemiz genelinde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!