İngilizce Çeviri Programı

İngilizce Çeviri Programı

Dünyanın dili olan İngilizce… Hayatımızın her alanında her daim yanımızda…

Tercüme sektörü teknolojinin gelişmesi ile birlikte evrilmiş ve ihtiyaçlara daha kısa zamanda daha hızlı çözümler sunabilen bir hale gelmiştir.

Dünyadaki online uluslararası ticaretin ortak dili olan İngilizce, firmaların ilk talep ettiği dil olması sebebi ile birçok teknolojik gelişim bu dil üzerinden yapılmaktadır. Bu duruma istinaden aynı şekilde çeviri sektörüne dair ortaya çıkan birçok yazılım ve uygulama da bu durma tabi olarak İngilizce olarak hazırlanmaktadır.

Günümüzde çeviri sektöründe çok sayıda farklı yazılım ve uygulama kullanılmaktadır ve ayrıca bu yazılımların birçoğu yabancı menşeili olması ve global kitleye ulaşma çabasına istinaden İngilizce olarak yazılmaktadır.

İngilizce çeviri programları ise tercüme sektöründeki teknolojik gelişmenin ilk habercileri arasında yer alır. Bunun sebebi ise her geçen gün tercüme işlemine ayrılan sürenin ve insan gücünün minimize edilme çabasıdır. İngilizce çeviri programlarının en iyi yanı edinilen bilgi birikiminin ger dönüştürülebilir olmasıdır.

Örneğin bir elektrik süpürgesi kullanım kılavuzu çevirdiniz ve aradan bir yıl geçti ve tekrar bir elektrikli süpürge kullanım kılavuzu karşınıza çıktı. İşte tam da bu noktada kullanılan İngilizce çeviri programı size bir yıl önce yapmış olduğunuz araştırma ve çalışmaların meyvelerini bir yıl sonra tekrar karşınıza çıkarmak adına yazılmaktadır.

Teknoloji bakış açısına göre değişmekte ve bilinenin aksine kolaya kaçmak amaçlı değil bilgi ve araştırmanın birikimini sağlamak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Tercüme sektörüne bir nebze aşina olan biri bilir ki tercüman ve çevirmenler sınırsız konuda sınırsız kaynak ile karşılaşırlar. Rüzgar enerjisi, sözleşme, kitap, akademik makale, kullanım kılavuzu, evlilik cüzdanı vs. Bu dosyaları belirli bir anlam bütünlüğü içerisinde takip etmek ya da hafızada kalmasını sağlamak çok mümkün olmayacağı durumlarda İngilizce çeviri programı kullanılması her açıdan avantaj sağlar. Bir programı anadilinde kullanmak doğru komutlar verilmesini, doğru kullanım ve sorunların kolay tespitini sağlar.

Bu sebeple bir tercüme şirketi olarak Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi birçok uygulama ve yazılımı edindiği sektörel tecrübe ve deneyimi bir havuzda bir araya getirebilmek ve zaman kaybına engel olmak sebebiyle İngilizce çeviri programına işleyişinde zaman zaman da olsa yer vermektedir.

Çeviri programı kullanımını EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde ve müşteri talebi doğrultusunda gerçekleştirebilen Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu anlamda sektör lideri olmuş ve başarısını sınırlar ötesine taşımıştır.

Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!